Loomapäästegrupi varustus sai asjalikku täiendust

Loomapäästegrupi vabatahtlik, Voorelt pärit Signe Jürgenson, sai enda käsutusse päästekaubiku koos vajaliku varustusega vigasaanud loomade abistamiseks.


Juba Voorel elades pakkus Signe hätta jäänud loomadele abi. Ja seda ka hiljem, pärast Tartumaale kolimist. Selle tegevuse loogilise jätkuna tuli ühinemine Loomapäästegrupiga.
MTÜ Loomapäästegrupp eesmärgiks on õnnetustesse sattunud ja erakorralist veterinaarset abi vajavatele loomadele-lindudele kiire transpordi ja ravi tagamise. Grupil on oma hädaabiliin, mille töö on seotud loomakliinikute lahtiolekuaegadega. Kõnedele vastatakse argipäevadel kella kümnest kuueni. Nädalavahetustel ja riigipühadel 12st kuni 20ni.
Kui vähegi võimalik, püütakse vastata ka väljaspool tööaega ja anda parim, et abivajav loom hätta ei jääks. Telefonile vastavad kolm inimest ja see on korraldatud nii, et kui esimene neist ei vasta, siis kõne suundub järgmistele. Väljaspool infotelefoni tööaega saab saata sõnumi Facebooki või e-posti help@animalrescue.ee
Loomapäästegrupp tegutseb vabatahtlikkuse alusel ja sõltub annetustest. Kuigi Jõgevamaa ei ole Loomapäästegrupi jaoks abivõimalustega hästi kaetud, on nüüd naabermaakonnas, Tartumaal, ka üks päästekaubik ja vabatahtlik loomapäästja Signe Jürgenson ei pea enam vigasaanud loomi oma isikliku autoga sõidutama.
„Nüüd on siis asjad nii kaugel, et ka minul on kogu varustus, et aidata kõiki karvalisi ja sulelisi,“ ütles Signe.
Signe sõnul vajavad kõige sagedamini abi siiski metsaelanikud, kuid palju kõnesid tuleb ka kasside kohta.
„Meie tegevust saab toetada annetustega, et meil oleks võimalus rohkem loomi, linde aidata. Arvan, et kõik väärivad täisväärtusliku elu ja ei peaks kannatama,“ sõnas Jõrgenson.
Hättasattunud looma märgates tuleks helistada loomapääste numbrile 1414, ükskõik, kes see karvaline või suleline siis ka ei ole.
Loomapäästegruppi saab toetada ülekandega:
Loomapäästegrupp MTÜ
EE437700771003183318
Või annetustelefonile helistades:
900 1313 (5 eurot)
900 1414 (10 eurot)
ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus