Loodustalgud on tänavu pühendatud ööloomadele

Eestimaa Looduse Fond (ELF) kuulutas välja selle aasta loodustalgute hooaja, mis on pühendatud imelistele ja kohati öö varju jäävatele loomadele nagu kakud, nahkhiired, lendoravad, konnad ja ööliblikad. ELF-i loodustalgutel ning ööloomadele pühendatud erisündmustel saavad kaasa lüüa kõik huvilised. Looduskaitse töid tehakse üle Eesti kevadest sügiseni.


Paljud öise eluviisiga liigid ei toimeta looduses inimestega samal ajal, olgugi et nende käekäik sõltub otseselt inimtegevusest. Nendele kaitsealustele liikidele tähelepanu tõmbamiseks ongi ELF-i talguhooaeg sel aastal just ööloomadele pühendatud. „Loodustalgud on hea viis õppida paremini loodust tundma, eriti veel sellist tundmatut loodust, mis tärkab elule öösel,“ ütles ELF-i talgukorraldaja Kadri Aller. „Loodustalgulise töö sobib peaaegu kõigile, talguid ning erinevaid loodusretki korraldame järjest enam. Soovitan kõigil puhkuse ajal mõnele talgule tulla ning meie ööloomade eluga tutvust teha,“ lisas Aller.

Kuna tegevusi ja talguid on palju, huviliste ring lai, soovitatakse talgud.ee lehel liituda Talguteatajaga. Tegemist on ELF-i loodustalgulisi ühendava listiga, kuhu saadetakse info loodustalgutest ja retkedest kõige esimesena. Aastate jooksul on välja kujunenud erilised ja populaarsed talgukohad, kus talguliste grupid täituvad kiiresti.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus