Lõikustänupüha ja sooja leiva päev Juulal

Laupäeval, 9. oktoobril  kell 15 koguneb Tabivere valla Juula küla rahvas oma külakotta, et tähistada lõikustänupüha, mis külaseltsil juba traditsiooniks saanud, ja korraldada esimest korda ka sooja leiva päev.

“Võtsime oma leiva- ja lõikuspeo plaani just Eesti Leivaliidu poolt välja kuulutatud leivanädalal. Et raha napib, ei tule ettevõtmine seekord kuigi suurejooneline, vaid väike ja kodune.

Appi leiba küpsetama ja sellealaseid nõuandeid jagama on lubanud tulla Võrumaal Lasva vallas asuva  Jaaniraotu talu perenaine Ülle Uibokand,” rääkis Juula külavanem Eneli Kaasik, kes ise koos oma naabrinaise Katrin Alekannuga laupäeval lastele päevateemaga haakuvat tegevust ja meelelahutust pakub. Külavanema kinnitusel on ta selleks ka valmistunud ja vastavasisulisest kirjandusest ainest kogunud.

“Leivapäev toimub Juulal  esmakordselt, kuid lõikustänupüha on meil traditsiooniline, seda tähistame juba vist kuuendat või seitsmendat sügist. Tänavusügisene pidu on eriline selle poolest, et esimest korda saame seda pidada oma uhiuues külamajas, mis jaanuaris pidulikult avatud sai,” rääkis Eneli Kaasik, lisades, et majaümbruski on nüüd korras ja nii ehituseks kui haljastuseks saadi tuge   Eesti Maaelu Arengukava meetmest 3.2 “Külade uuendamise ja arendamise
investeeringutoetus”.

Juula küla rahvale ja kõigile lastele on laupäevane lõikuspüha-leivapäev tasuta, igaüks toob ühisele peolauale midagi suupärast kaasa. Kõik teisedki huvilised on oodatud, kuid täiskasvanud külalistel tuleb osta 25-kroonine pilet ja et päeva veelgi hubasemaks muuta, võiks igaühel ka pisut külakosti kaasas olla.

Raha võiks Eneli Kaasiku sõnul igaks juhuks  taskus olla ka selleks puhuks, kui värskelt küpsetatud leiba koju kaasa osta tahetakse.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus