Lohusuus valmib kogukonnamaja

Kohtla-Järve ehitusfirma OÜ Värimal andis Lohusuu vallavalitsusele üle peagi valmiva kogukonnamaja, milles hakkab paiknema ka tulevase Mustvee valla teeninduspunkt.

Teise maailmasõja eelse Eesti Vabariigi Lohusuu piirivalvekordoni hobusetalli, hilisemat postkontorit ja elumaja hakati 2013. aastal renoveerima Lohusuu uueks vallamajaks. “Asjaolud aga muutusid ja tekkis vajadus kogukonnamaja järele. Tellisime ka uue projekti,ˮ ütles vallavanem Tarmo Tomson.

Vallavolikogu esimehe Aivar Altmäe sõnul hakkavad kogukonnamajas paiknema perearstikabinet, Mustvee valla teeninduskeskus sotsiaaltöötaja, ehitusnõuniku, registripidaja ja teiste ametnike tööruumidega ning kogukonnaköök. “Kööki hakkab kasutama Peipsi piirkonnale iseloomulikke toite valmistav kultuuriselts Logovest. Küllap saavad aga seda teha ka teised soovijad. Kogukonnamajas hakatakse pakkuma pesupesemisteenust. Mis vajalik põhjusel, et mitmetes majades puudub veevärk. Teisel korrusel on aga saal mitmesuguste sündmuste korraldamiseks,ˮ rääkis ta.

“Oma maja saamine on kogukonnale väga vajalik. Kindlasti soodustab see kooskäimist, muudab inimesed rõõmsamaks ja toimekamaks,ˮ märkis Lohusuu valla elanik, puutöömeister Madis Aun. Mees on valmis kogukonnamajja mööbli valmistama, kui hange välja kuulutatakse ja tema pakkumine parimaks tunnistatakse.

Lohusuu kogukonnamajas on pinda 360 ruutmeetrit. Ehitise maksumus jääb 410 000-420 000 euro piiridesse. Rahastajaks on kohalik omavalitsus. 23 000 eurot kogukonnaköögi rajamiseks laekus Peipsiveere programmist.

“Kogukonnamaja ette tuleb veel rajada parkla. Paigaldatakse kaldtee, et hoonesse pääseks ratastooliga. Ehitajal on tarvis veel  teha viimistlustöid. Loodame, et hoone avapidu tuleb veel käesoleval aastal,ˮ lausus Aivar Altmäe.

“Usutavasti saab kogukonnamajast Lohusuu ilusam hoone, mida võib nimetada selle paiga arhitektuuriliseks kalliskiviks,ˮ lisas Tarmo Tomson.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus