Lohusuus peetakse kalalaata

Täna toimuval Lohusuu kalalaadal on müügile oodata ka Peipsi järvest püütud rääbist. Pidulikul sündmusel istutavad tammed Lohusuu ja seda ümbritsevate külade esindajad.

Mustvee valla Lohusuu teenuskeskuse haldusjuhi Einar Hinno sõnul peetakse Lohusuus kalalaata kaheteistkümnendat korda. Vahepeal toimus sündmus kalurite päeva nime all.

„Kalaga on lood sellised, et seda kipub alati nappima. Loodame, et seda tuleb siiski võimalikult rikkalikus valikus müügile. Pakutakse ka rääbist, mis on ilusa suuruse ja hea maitsega. Samuti on saada ka koha ja ahvenat, ikka soolatuna või suitsutatuna. Värske kala ei pea kuumade ilmadega vastu. Kalalaadal peetakse ka kalasupivõistlust, kuhu saab registreerida kohapeal,” ütles Hinno.

Tema sõnul saab kalalaadal teoks ka pidulik isamaaline sündmus. „Lohusuu lauluväljakule istutavad plaanikohaselt kell 10.30 tammed Lohusuu ja selle ümbruse külade esindajad.”

Lohusuu kalalaata korraldab Lohusuu vabaajakeskus eesotsas Kaire Kiviga. Aktiivne kogukonnaliige Kaidi Forostovets hoolitseb laste ja noorte vaba aja sisustamise eest. Päevajuht on Raul Soodla.

Laada peaesineja on ansambel 2 Quick Start. Kultuuriprogrammi sisustavad ka kohalikud taidlejad. Plaate keerutab DJ Ringo Saar.

Lohusuu kalalaada korraldamist toetavad Mustvee vallavalitus ja Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus