Lohusuu noored peavad suvepäevi

Käesoleval nädalal ehk 3.-6. juulini saavad Lohusuu vabaaja keskuse ruumes ja koolimaja õuel teoks traditsioonilised Lohusuu noorte suvepäevad. Suvepäevi korraldavad Eve Ehasalu ja Marika Oolberg.


Eve Ehasalu sõnul oli möödunud reedese seisuga registreerunud suvepäevadele 22 last vanusevahemikus 7-16 eluaastani. Nende 22 lapse seas on nii kohalikke kui ka mujalt pärit lapsi, kes veedavad suvist koolivaheaega suvitades või vanavanemate-sugulaste juures.

Juba esimesel päeval tehakse patsipunumise koolitus, mida tuleb juhendama juuksuriõpilane Jana Kärberg, töötuba aitab läbi viia Valeria Jazõkova. Fotokoolituse viib läbi Georg Kõrre, kes selgitab lastele pildistamise ja fotonduse põhitõdesid. Samuti saavad lapsed proovida näomaalingute tegemist. Näomaalingute tegemist juhendavad Kristiina Akulitš, Karina Tumanova ning Signe Oidekivi.

Lohusuus tegutseb vabaajakeskus, millel pole veel oma logo, selle loomine on planeeritud seekordsete suvepäevade tegevuste hulka. Eve Ehasalu sõnul on tore, kui lapsed ise selle välja mõtleksid, sest vabaajakeskus nende jaoks asutatud ongi. Esmaabikoolitust nõustus lahkesti läbi viima kohalik Kaidi Forostovets. Ka paadisõidukoolitust juhendab Toivo Kivi Lohusuust. Paadisõidukoolitusel räägitakse esmalt paadisõidu ohutusest ja pärast minnakse järvele.

Kindlasti saab laste jaoks huvitav olema ka meisterdamise töötuba. Eve Ehasalu ütles, et nad plaanivad teha betoonist aiaplaate ja lillepotte, mida on laagri lõpetamise järel võimalik igal lapsel koju kaasa viia. Aiaplaat on mõeldud koduaia kaunistamiseks ning selle plaadi saavad lapsed kaunistada väikeste kivikeste või lilledega või jätta sinna oma käejälje. Laagri juhendaja sõnul annab selline laste tehtud aiaplaat või lillepott vanematele võimaluse näha ja kuulda, mida nende lapsed laagris täpsemalt tegid ja mida kasulikku seal teada said.

Lisaks meisterdamisele on lastel võimalik oma joonistamisoskust täiendada Merike Vaarmetsa juhendamisel. Laagri läbi viimisel abiks Malle Klaar. Toimub ka maastikumäng kahe võistkonna osalusel, kus teatud suurusega maa-alal tuleb lastel üles leida punktid ning lahendada sealt leitud ülesanded, mille hulgas on küsimusi, ristsõnu, puslesid jmt. Iga üles leitud ja lahendatud ülesanne annab võistkonnale ühe punkti. Võistkond, kes suudab need ülesanded varem ära lahendada, saab kätte kaardi, mille järgi nad peavad üles leidma aarde. Eve Ehasalu lausus, et olenevalt ilmastikust tuleb neil võib-olla oma plaanidesse muutusi teha. Sisemised tegevused on plaanitud läbi viia Lohusuu vabaaja keskuses, kuid kui ilm on kehv, siis saab mõne õuetegevuse läbiviimiseks kasutada ka vabaajakeskuse kõrval asuva koolimaja ruume. Isegi aardejahi saab viletsate ilmaolude korral siseruumidesse üle viia.

Ühele laagripäevale planeeritud Soome jalgpalli aga siseruumides mängida ei ole võimalik. Ka paadisõit tuleb halva ilma korral mõne teise tegevusega asendada. Lastele pakutakse päeva jooksul kerget einet. Kõigil Lohusuu suvepäevadel osalenud lastel on võimalus minna Viikingite külla ekskursioonile, mis on nende jaoks tasuta.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus