Lionsid heiskavad oma aastapäeva puhul lipud

Eile algasid ja täna jätkuvad Eesti Lions-liikumise 25. aastapäevale pühendatud pidustused, mille puhul viibib Eestis ka organisatsiooni rahvusvaheline president Barry J. Palmer Austraaliast.

Tartus saavad teoks juubelihõnguline aastakoosolek, muusikainstrumentide kinkimise tseremoonia Tartu Kristlikule Noortekodule, rongkäik ja pidulik galaõhtu. Seoses veerandsajandi aastapäevaga on kutsutud kõiki endisi ja praegusi Lions-klubi liikmeid laupäeval oma kodudel Eesti lippu heiskama. Üleskutsele on aktiivselt reageerinud ka Jõgeva, Põltsamaa, Palamuse ja Tabivere lionid.    

Reedel kohtus rahvusvahelise Lions-liikumise president Barry. J Palmer president Toomas Hendrik Ilvesega. Lionite abiga istutatakse täna kaks viimast puud Kadrioru pargi 90 pärnast moodustuvale Weizenbergi alleele, mis jääb loodetavasti kestma mitmeteks inimpõlvedeks.

Hommikul kell 9 külastab Barry J. Palmer Tartus heategevusliku ürituse “Unistus teoks” raames Tartu Kristlikku Noortekodu, et anda noortele üle muusikariistad, millest nad unistanud on.
Kella 16 paiku kogunetakse Tartu Ülikooli peahoone ette ning liigutakse rongkäiguna Raekoja platsile, kus lioneid tervitab Tartu värske linnapea Urmas Klaas.

Lions-liikumine sai alguse Chicagost 1917. aastal ja on tänaseks esindatud 208 riigis ja geograafilisel alal. Maailmas on 46 000 klubi kokku 1,36 miljoni liikmega. Eesti Lions-liikumine sai alguse aastal 1989. Samal aastal lehvis sini-must-valge lipp maailmakongressil Miamis ja 1990. aastal Eesti lionite esimese kuberneri Anti Oidsalu käes maailmakongressil Saint Louisis. Tänaseks on üle Eesti ligi 1300 lionit, 62 klubi ja kuus noorte  Leo klubi sajakonna liikmega.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus