Linnavolinikule lubatakse 65 000kroonist stipendiumi

Jõgeva linnavolikogu muudab veel enne käesoleva aasta linnaeelarve vastuvõtmist sihtasutuse Jõgeva Sport põhikirja, et maksta koalitsiooni kuuluva Reformierakonna liikmest linnavolinikule Marko Saksingule 65 000-kroonist stipendiumi.

Jõgeva reformierakondlasest linnapea Kalmer Lain ütles, et sihtasutuse Jõgeva Sport põhikirja muutmise tingis vajadus maksta treeneritele ja sportlastele stipendiumi. Et treenerid saaksid peale oma põhitööd tasustatud ka selle eest, et käivad lastele treeninguid juhendamas.

Jõgeva linnavolikogus opositsiooni esindava Keskerakonna nimekirjas kandideerinud endine linnavolikogu esimees Ants Prii küsis Jõgeva linnavolikogu rahanduskomisjoni koosolekul volikogu esimehelt Meelis Pauklinilt, kelle töötasu treeneritest 65 000 krooni võrra suurendatakse.

“Sain vastuseks, et raha läheb Jõgeva Tähe treenerile Marko Saksingule stipendiumi maksmiseks,” lisas ta.

Prii peab ebaõiglaseks veel 65 000 krooni lisamist täiskasvanute sportimiseks olukorras, kui laste sportimiseks mõeldud summasid vähendati tänavuses linnaeelarves pea kümme korda rohkem kui täiskasvanute sportimiseks minevaid summasid.

Linnapea Kalmer Lain ütles, et täiskasvanute sportimise toetuseks mõeldud summad pole nii palju vähenenud selle tõttu, et linn toetab Tähe saalihokimeeskonda. “Neil on kindlad kulud peal seoses hooajalepinguga Lätis ja Eestis, sealt pole võimalik midagi kärpida,” märkis ta.

Tema sõnul on Jõgeva linn lubanud Tähet tema lepinguliste kohustuste täitmisel toetada. Tähe hooaeg kestab augustist maini. “Tegemist on Jõgeva esindusmeeskonnaga, läksime seda teed, et me Tähelt nii palju ei kärpinud kui teistelt.”

Laini sõnul on sihtasutuses Jõgeva Sport palgal viis treenerit.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus