Linnapea võitles välja tennisekarika

Möödunud nädalal peeti Jõgeva linna tenniseväljakutel esmakordselt maakonna karikavõistlused tennises, kus sel korral osutus osavaimaks tennisistiks linnapea Kalmer Lain.

Kokku osales maakonna karikavõistlustel viisteist võistlejat. Esialgu oli plaanis läbi viia ka eraldi naiste turniir, kuid sel korral oli registreerunute hulgas vaid üks õrnema soo esindaja, kes liideti meeste turniiri rivistusse. Karikavõistluste avakohtumises läks ainuke naine Tatjana Orlova loosi tahtel vastamisi turniiritabeli teise asetusega Arvo Raudsepaga, kellelt tuli mõistagi vastu võtta kaotus. Siiski loodetakse naiste karikavõitja selgitada välja 19. juunil.

Edasine turniir pakkus aga mõningaid üllatusi. Nimelt kohtusid veerandfinaalis omavahel teise asetusega Arvo Raudsepp ning seitsmenda asetusega Priit Jõeäär. Üsna kindlalt alistas Jõeäär selles matšis Raudseppa 6:4; 6:2. Poolfinaalides kohtusid eelmisel aastal maakonna meistrivõistlustel teise koha saanud Kalmer Lain ning turniiritabeli neljas reket Krister Raudsepp. Teises poolfinaalis olid vastamisi tabeli seitsmes Priit Jõeäär ning kolmas reket Andro Jakobi. Viimasest kohtumisest väljus võitjana Jõeäär, kes kohtus finaalis Kalmer Lainiga. Finaalis ei andnud Jõeäär Lainile võitu kergelt, kuid siiski tuli tal tunnistada linnapea paremust. Finaalmatš lõppes tulemusega 7:5; 7:5 ning Jõgevamaa tennisekarika pälvis Kalmer Lain.