Linnamäe krossirajal peeti maha vaatemänguline võistlus

Möödunud nädalavahetusel peeti Linnamäe krossirajal kolmas Eesti motokrossi meistrivõistluste etapp ning Honda karikasarja seitsmes osavõistlus, kus oma taset näitasid Aigar Leok ning Priit Rätsep.

Open klassis sai kvalifikatsioonivõidu enduurotsikliga  kihutanud  Aigar Leok, kuid esimeses sõidus tõusis kiirelt esikohale tabeli liider Priit Rätsep, kelle järel lõpetas avasõidu Leok. Leoki järel finišeeris Rannar Uusna. Teiseski sõidus võttis kindla võidu Rätsep. Sõidu alguses oli tal kandadel Leok, kuid õige pea lasi viimane hoo maha ja alustas duelli  Rannar Uusnaga. 

Leoki masinal ootamatu rike

Rahvas sai väga võimsa krossietenduse, millest väljus võitjana Uusna. Leok lasi hoo täiesti maha ja lõpetas alles kuuendana. Pealtvaatajatele tundus, et Leok otsustas hakata tõsise sõidu asemel hoopis pealtvaatajatele vaatemängu pakkuma, kuid  hiljem selgus, et mees suutis lihtsalt rahva ära petta ja tegelikult tabasid Leoki masinat hoopis tehnilised probleemid.

Aigar Leok märkis, et väga lõbus oli taas krossi sõita. “Eks see mulle siin hea trenni eest oli enne International Six Days Endurot Soomes. Paraku rikkus teise sõidu tehniline probleem. Mure elektroonikaga ei andnud kindlust, sest kui tsikkel oleks hüppe peal välja surnud,  oleks tagajärg kehv olnud. Seepärast võtsin lõpu väga rahulikult. Priit on aga väga kiire, mees on teinud korraliku arenguhüppe,” ütles Leok intervjuus portaalile ruudulipp.ee.

Kokkuvõttes oli etapivõitja Rätsep, teine Rannar Uusna ja kolmas Jüri Triisa, kes suutis teises sõidus suutis selja taha jätta Andero Lusbo. Neljas oli Aigar Leok, viies Heido Havam ja kuues Elary Talu. 

Halliko tegi endale korraliku sünnipäevakingi

MX2 juunior klassis võitis avasõidu Karlis Sabulis, edestades Rain Kochi ja Henri Roosiorgu. Viimase sõidu rikkusid kukkumised alguses. Teises sõidus oli hea duell Sabulise ja Roosioru vahel. Roosiorg sai hästi minema, Sabulis tema kannul. Lätlane pääses mööda, kuid tegi siis vea ja kukkus taas teiseks. Siiski suutis Sabulis sõidu võitjana lõpetada. Roosiorg teine ja kolmas oli Janis Sturiska. Kokkuvõttes võitis Sabulis Roosioru ja Kochi ees.

Quadidel oli taas etapivõitja soomlane Olli Koskela, kes võitis mõlemad sõidud. Esimese sõidu avakurv oli saatuslik meie kiiretele sõitjatele, kui Kait Kompuse väljasurnud quadi taha jäid toppama Andro Halliko, Priit Järvloo ja Kaspar Kangur. Hästi õnnestus start oma seitsmendat krossi sõitval noorel Pärnu Motoclub sõitjal Sten Jupaschevskil, kes sõitis teisel kohal. Kahjuks lendas ta ühes kurvis üle valli ja pidi tehniliste probleemide tõttu sõidu katkestama. Halliko, kes tähistas samal päeval ka sünnipäeva, tegi kõva sõidu, jõudes järele teisel kohal sõitnud Martin Toovisele. Mööduda tal siiski ei õnnestunud ja nii  oli Koskela järel teisena finišis Toovis ja kolmandana Halliko. Teises sõidus lõpetas teisena Halliko ja kolmas oli Kaspar Kangur. Kokkuvõttes etapivõit Koskelale, teine Halliko ja kolmas Toovis. 

Linnamäe klubi korvipaar tegi väga hea sõidu

Külgvankrite etapivõitjad olid Ülar Karing ja Juhan Paabstel, edestades kahe sõidu kokkuvõttes Margo Sonni ja Artur Lambotit ning Jani Aroneni ja Arto Mantilat. Avasõidu kindlalt võitnud Kert Varik ja Erki Kõiv katkestasid teises sõidus, esimeses sõidus jäid kukkumise tõttu raja äärde Arnolds ja Gints Silis, kes samuti olid ühed soosikud. Tublit sõitu näitas ka Linnamäe krossiklubi külgvankripaar Madis Maante ja Siim Mokrik, kes lõpetasid kahe sõidu kokkuvõttes neljandana. Maante ja Mokriku mootorratas AYR-KTM ja mehed ise pidasid tihedas konkurentsis ning kõrvetavas kuumuses kenasti vastu. 

Linnamäe etapi poodiumikohad 

50cc

1. Kairo Katkosilt

2. Allar Pent

3. Marcel Peldes 

65cc

1. Tamur Talviku

2. Jan Jakobson

3. Kristo Tarasov 

85cc

1. Karl-Robert Reinike

2. Karel Kutsar

3. Kristers Drevinskis 

Külgvankrid

1. Ülar Karing/Juhan Paabstel

2. Margo Sonn/ Artur Lambot

3. Jani Aronen/ Arto Mantila 

MX Open

1. Priit Rätsep

2. Rannar Uusna

3. Jüri Triisa 

MX1

1. Indrek Mägi

2. Ardo Kaurit

3. Rannar Uusna 

MX2

1. Priit Rätsep

2. Kristjan Rätsep

3. Edik Kuusk 

Quadracers

1. Olli Koskela

2. Andro Halliko

3. Martin Toovis 

Seeniorid

1. Jurjis Kovgers

2. Reio Engman

3. Jüri Makarov

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus