Linnamäe krossirajal kihutasid pühapäeval lumesaanid

Linnamäe krossirajal peeti mootorsaanivõistlusi üldse esimest korda. Eesti Jeti- ja Mootorkelgu Liidu talvise võistluskalendri kohaselt oli Linnamäe võistluste etapp esialgu planeeritud juba jaanuarikuusse. Et aga konkreetsed ajad ja kuupäevad on talvel siiski lumeolude otsustada, nihkusidki siinsed võistlused edasi märtsikuu esimesele pühapäevale.

Jõgevamaalased piirdusid kaasaelamisega

Jeti- ja mootorsaanisõidu harrastajaid on Eestis üsna vähe. Kasvõi juba seepärast, et see ala eeldab eriliselt tugevat üldfüüsilist ettevalmistust ja suurt riskijulgust. Jõgevamaalt on teada vaid Remo Raugme Jõgevalt ja Mart Meeru Tormast. Linnamäe võistlustel paraku kumbki ei osalenud, vaid mõlemad piirdusid kõrvaltvaatamise ja kaasaelamisega ning olid Linnamäe krossiklubil abiks võistluste korraldamisel. Nimelt oli Remo otsustanud seekordse hooaja vahele jätta, Marti aga on kimbutanud tänavusel talvel vigastused. Kuigi Mart vaatamata jaanuarikuus Soomes treeninglaagris saadud puusaluumurrule sai hooaja avavõistlustel Haanjas esikoha, tabas teda mõni päev hiljem peetud Eesti meistrivõistlustel Rakveres ebaõnn, mis tõi kaasa randmeliigese murru.

“Eesti paremik oli Linnamäel kohal, soomlased, kes kaasa tegema pidid, seekord siiski tulla ei saanud. Et hooaeg hakkab lõpule jõudma, on mehed kõvasti trenni teinud ja vorm on hea. Esimese kümne mehe vahel oli igatahes uhke rebimine,” rääkis Mart Meeru ning tunnistas, et tal endal oli hing sunnitud pealtvaatajana päris haige, sest Linnamäe rada tundus saanisõiduks olevat tõepoolest huvitav. “Trenni teen vaikselt ikka edasi – jooksen, sõidan ratast ja harjutan trena˛ööril, ujuda ja üldfüüsilist trenni teha veel ei saa,” kõneles Mart, kelle ootused on nüüd suvisel jetihooajal.

Linnamäel tuleb saanivõistlusi veel

Osalejate arvates oli Linnamäe rada võistluste jaoks igati korralik ning ka pühapäevased lumeolud väga head. Pealtvaatajaidki oli tulnud rohkesti, kes leidsid saanisõidu olevat väga vaadatava ja põneva ala. “Rada on uudne ja huvitav, leidub hüppeid ja kõiki elemente, osalt looduslik, osalt tehislik. Raja pikkus ja laius sobis ka hästi,” oli Mardi kui asjatundja arvamus Linnamäe võistlustingimuste kohta ning ta on täiesti kindel, et mootorsaanivõistlusi hakatakse siin korraldama ka järgnevatel talvedel.

Seekordsel võidukihutamisel osales viisteist meest. Esikohale tuli Andrus Uudmäe, kellele järgnesid Urmas Uudmäe ja Mihkel Vaks. Päev varem Haanjas peetud Eesti meistrivõistluste III etapil oli esikolmik samas koosseisus, ainult teises järjestuses – esikoht oli sama, teine ja kolmas aga vahetunud. Et kohal oli ka telemees Are Eller, siis peaks lähiajal saates “Mootorite maailmas” Linnamäe saanikrossist ka üht-teist näha ja kuulda saama.

Lähenev kevad sunnib talihooajale juba õige varsti lõpu tegema. Kui lumeolud lubavad, korraldatakse võidukihutamisi veel Äksis ja Tamsalus. Kindlasti aga on tulemas mootorkelgufestival Otepääl.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus