Linnamäe krossirajal kestavad võistlused ja vaatemängud terve nädalavahetuse

Sel laupäeval ja pühapäeval sõidetakse Linnamäe krossirajal motokrossi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp ja Honda Racing karikavõistluste seitsmes etapp. Kohal on Eesti paremad krossisõitjad.

Sel nädalavahetusel tulevad Jõgeva lähistele Linnamäe krossirajale starti paremad Eesti krossisõitjad. MX1 klassis rebivad võistlustel esikoha pärast praegune tabeli liider Indrek Mägi ning Rannar Uusna. Kindlasti nõuab kõrget kohta sel võistlusel ka Lauri Lehtla. Meeste võidusõidu käiku sekkuvad kindlasti ka konkurendid naaberriikidest.

Põnev võistlus tõotab tulla kindlasti ka MX Open klassis, kus teiste hulgas lubas kohal olla ka Aigar Leok, kes sõidab Euroopa meistrivõistlustel enduro klassis. Leoki masin erineb klassikalistest krossiratastest selle poolest, et enduro-tüüpi mootorrattal on olemas kõik tuled ja sellega võib erinevalt tavalistest krossiratastest ka tänaval liigelda. Linnamäe krossietapi korraldaja Peeter Laur selgitas, et võib-olla tuleb Linnamäel enduroga rajale ka Toomas Triisa.

Jõgevamaa pealtvaatajatel tasub kindlasti kohal olla ka külgvankrite võistluse ajal, mil rajale lähevad Linnamäe krossiklubi kasvandikud Madis Maante ja Siim Mokrik. Korvipaar Maante-Mokrik on sel korral ainukesed Linnamäe motospordiklubi esindajad ning senimaani on noormehed kodustel võistlustel alati pealtvaatajatele head vaatemängu pakkunud.

Lisaks motospordile saavad pealtvaatajad osa ka korralikust showprogrammist. Kahel päeval võistlussõitude vahepeal saavad krossirajal viibijad näha trikitamist traiel-tüüpi mootorratastel. Laupäeva õhtul kell 20.00 algab krossirajal telgipidu, kus 400 ruutmeetri suuruses telgis lahutab pealtvaatajate meelt DJ Ailan Kütt. Pidu on kõigile tasuta, piletit ei pea ostma isegi need, kes päeval krossi vaatamas ei käinud.

Siiski tasub pealtvaatajail pilet osta ja raja ääres kohal olla mõlemal võistluspäeval, sest pileti ostnute vahel loositakse välja mitmeid väärt auhindu. Peaauhinnaks on kahe päeva pileti ostnutele motoroller, mis läheb loosi alles pärast võistlusi. Auhinnavõitjad tehakse teatavaks Linnamäe krossiklubi kodulehel, seega tuleb pealtvaatajatel oma pilet  alles hoida.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus