Linnamäe krossiklubi tegi lõppevast motoaastast kokkuvõtteid

Laupäeval tegi aasta kokkuvõtteid ja pidas oma jõulupidu maakonna üks tuntumaid spordiklubisid Linnamäe Krossiklubi. „See aasta on klubil läinud igati asja ette,“ võis öelda klubi juhatuse liige Kaido Alev.


Lõppeval aastal peeti klubi korraldusel kolm suuremat võistlust. Võõrustati Eesti noorte karikavõistluste sarja etappi motokrossis ja Pitbike’i karikasarjas. Ning traditsioonilise oma esindusvõistlusena toimus ka tänavu Supikross.

Arvestades seda, et noorte võistlustel oli kokku ligi 150 osalejat, kellest igaühte saatis startidel vähemalt 4-5 liikmeline tiim, on Linnamäe krossirajal olnud üsna rahvarohke.

Eesmärgiks turvalisuse tõstmine

„Sel aastal oleme saanud kõvasti kaasa aidata raja turvalisuse parendamisele,“ rääkis klubi juhatuse liige Alev.

„Saime Jõgeva vallalt selleks ka toetust. Rada nende töödega seotult kaua kinni polnud, sest meil on tavaliselt rada treeninguteks avatud neljal päeval nädalas. Suvel, kui vahepeal liiga palav oli, sulgesime mõnikord raja ka mõneks päevaks,” lisas Kaido Alev.

Tema sõnul tehti aasta jooksul klubiga talgupäevi. „Selleks võtsime maha puid, parandasime hüppekohtade vahele jäävat raja tasapinda. Seda, et rada sai turvalisem, näitab juba ka asjaolu, et sügisesse jäänud võistlustel õnnetusi meil enam praktiliselt polnud,“ rääkis Alev rahulolevalt.

Järgmise aasta plaanides on klubil nagu ikka Supikrossi korraldamine. Samuti tahab klubi võõrustada Eesti noorte karikasarja järjekordset etappi. Ning on teada antud ka soovist korraldada TOP 200 nime kandva rahvasarja etapp.

Harrastajate suurvõistluse korraldamine

„TOPP 200 sari on harrastajate üks suurematest võistlustest Eestis ja raja turvalisuse parandamisel oli selle võistluse korraldamisõiguste saamine üks suurimaid innustajaid. TOP 200 sarjas on kategooriad erinevate võimetega sõitjatele, kus E-võistlusklassis tehakse alles oma esimesi võistlusi ning A-klassis võistlevad juba küpsed Eesti meistrid,“ selgitas Kaido Alev.

Selle võistluse taotlust tuleb aga klubil alles otsustajate ees kaitsta.

Treeningute poolestki oli Linnamäe krossirada sel aastal väga hõivatud, olles oma treeningrajaks nii mitmelegi hea tasemega sõitjale. Külastatavus on rajal jõudsasti kasvanud, nii et enam pole haruldus ka 40-liikmelise Soome harrastajate grupi tulemine Linnamäe rajale.

„Samuti näitab kasvu klubi liikmeskond. Kui me olime aastaid harjunud, et meie liikmed on enamasti Jõgeva linna ümbrusest ja siinsest vallast, siis nüüd on meile uusi tulijaid ka Tartust ja Imaverest,“ rääkis Alev lõppevale hooajale tagasi vaadates.

INFOKAST

Linnamäe Krossiklubi võistlused 2019

Motokrossi Eesti noorte meistri- ja karikavõistluste sarja VIII etapp

Buccimoto Pitbike Cup IV etapp

Linnamäe Krossiklubi hooaja lõpetamise üritus „Supikross 2019”

Linnamäe krossiklubi esindas võistlustel 27 erinevat sõitjat

  1. aastal on plaanis võistluste hulka lisada Motokrossi karikasarja TOPP 200

Krossiklubis on 65 liiget

 

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus