„Linnaliini“ liiklus vajab ümberkorraldamist

Põltsamaal väljub Selveri juures asuvast bussijaamast päevas kaks bussi Tallinna suunas ja kolm  Tartu suunas.

Varem oli neid väljumisi kõvasti rohkem. Nüüd tuleb minna selleks, et Tallinna või Tartu suunas sõita, Selverist umbes 1,5 kilomeetri kaugusele Puhu-Risti peatusse, kust ühendus nii Tallinna kui Tartuga on lausa ideaalne, sest iga 15 või 30 minuti järel väljub kummaski suunas buss. Et bussijaamast oleks lihtsam Puhu-Risti pääseda, pani vald liikuma bussi, mida aga, nagu nüüd selgunud on, väga vähe kasutatakse.

„Ma ei ole selle teemaga hetkel hästi kursis, kuid arvan, et praegu kasutatakse bussijaama ja Puhu-Risti vahel liikuvat bussi vähe. Nooremad inimesed ei viitsi ilmselt seda bussi oodata ja läbivad selle vahemaa jalgsi, ning ainult vanemad, kellel on liikumisega raskusi, on sunnitud ilusal ajalgi seda bussi kasutama. Võib-olla peaks see liin läbima ka linna kaugemaid nurki ja  lähiümbruse külakeskusi, näiteks Kamarit, Lustiveret jne. Kindlasti tuleb veel tõsisemalt mõelda sellele, kuidas Puhu-Risti, Põltsamaa linna ja selle lähiümbruse vahel bussiliiklus täpsemalt korraldada. Tundub, et sellisel kujul see „linnaliin“ ei tööta. Samas on selge, et halva ilmaga on selle bussi kasutajaid oluliselt rohkem kui praegu,“ nentis Põltsamaa vallavanem Margus Möldri.

Tema sõnul on vaja läbi mõelda, kuhu Põltsamaa valla piires veel teisi täiendavaid bussiliine juurde luua ja koos sellega tuleb tõstatada ka Puru-Ristit läbiva kohaliku bussiliini teema. Õnneks on inimesed aktiivselt osalenud arengukava puudutavates küsitlustes ja vallavanem loodab, et sama aktiivselt öeldakse välja ka oma arvamus bussiliikluse osas.

Margus Möldri on välja pakkunud mõtte paigaldada Põltsamaa bussijaama piletimüügiterminal, sest vallas elab palju eakaid, kellel ei ole arvutit ega seetõttu ka võimalust osta bussipileteid interneti kaudu. Mitmed eakad on vallavanemale teatanud, et ei kiida seda mõtet heaks.

„Ilmselt nad pelgavad sellist terminali,“ arvab Möldri. „Kui neile paaril korral ette näidata, kuidas sellega toimetada, hakkab selline piletiostmine neile kindlasti meeldima.“ 

Mis puutub Puurmani bussiühendust vallakeskusega, siis vallavanema arvates tuleb valla siseseid liine juurde panna.

„Kindlasti ei suuda me kommertsliine mõjutada sellisel moel, et senisest rohkem busse Puurmani sisse hakkaks pöörama. Esimese sammuna peame leidma võimaluse sõidutada inimesed Puurmanist Põltsamaale, et nad siit kaugemasse sihtpunkti edasi saaksid sõita. Kui Puurmanis hakatakse välja ehitama Tallinna-Tartu maantee 2+1 lahendust, peaks sinna tulema samasugune variant busside peatumiseks, nagu on Põltsamaal Puhu-Ristis. Me andsime nõusoleku sellise tee väljaehitamiseks just niisugusel tingimusel. Adaveres niisugune lahendus ju töötab. Minule teadaolevalt on sellise lahenduse projekteerimine lõpule viidud ja ilmselt järgmisel aastal peaks algama Pikknurme-Puurmani teelõigu ümberehitamine. Iseasi, kas maanteeamet meie ettepanekuga ikka arvestab,“ rääkis Margus Möldri.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus