Linna tunnuslause konkurss kuulutati nurjunuks

Tähtajaks, so 28. aprilliks laekus linnavalitsusse 69 tunnuslauset, millest kümne parema väljaselgitamiseks korraldati 3.-16. maini avalik hääletus linna koduleheküljel ja linnaraamatukogus. Paraku jäeti internetihääletusel tehniliselt välistamata võimalus ühest arvutist ühe päeva jooksul rohkem kui üks kord hääletada, mistõttu tulemused kujunesid üpris ebaadekvaatseiks. Konkursi tingimused nägid aga ette, et komisjon teeb valiku just avalikult hääletusel esikümnesse tulnud tunnuslausete vahel.

Algul kaalus linnapea Viktor Svjatõ?evi juhitud konkursikomisjon ka võimalust konkursi tingimusi ses osas muuta, ent lõpuks jõuti järeldusele, et ka hääletusel tahapoole jäänud lausete hulgas pole sellist, mis vastaks täiel määral seatud tingimustele, st mis oleks lühike, tutvustaks linna lihtsalt ja tabavalt, sisaldaks viidet piirkonna eripärale, kannaks positiivset sõnumit ning aitaks linna tutvustada nii Eestis kui välismaal. Konkursikomisjoni liikme, Sihtasutuse Lõuna-Eesti Turism esindaja Marika Kooli arvates oli pakutud lausete suurim puudus just see, et ükski neist ei oleks mõistetav ega atraktiivne välisturistidele.

Kuna avalik konkurss soovitud tulemust ei andnud, otsustati lähiajal korraldada tunnuslause saamiseks eri huvigruppide esindajaid kaasavad mõttetalgud.

Väikest peavalu valmistab tunnuslause konkursi nurjumine linna sünnipäevaürituste korraldajaile: 28. mai hommikul kavatseti tunnuslause pidulikult välja kuulutada ning sama päeva õhtul pidid gümnasistide kõnevõistlusel osalejadki rääkima värske tunnuslause teemal. Ent eks sünnipäevatorti saa linnarahvas süüa ka tunnuslauset teadmata ning gümnasistidele on aega välja mõelda uus kõneteema.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus