Linna aumärk seitsmele inimesele

Jõgeva linna aumärgi pälvisid aktsiaseltsi Vooremaa Teed endine juhatuse esimees Aivar Aigro, raamatukogutöötaja Ene Sööt, näitleja ja lavastaja Toomas Lõhmuste, endine linnavalituse majanduse peaspetsialist Aime Ründva, ettevõtjad Andres Baida ja Helgi Koho ning kunstikooli õpetaja Elita Järvela.


Jõgeva linnavalitsusel on olnud aastatepikkune koostöö aktsiaseltsiga Vooremaa Teed, mida juhtis Aivar Aigro. Tänu mõistvale koostööle on viimaste aastate jooksul korrastatud hulk Jõgeva linna tänavaid.

Raamatukoguhoidja Ene Sööt on lisaks igapäevasel tööle raamatukogus esindanud edukalt maakonna raamatukogutöötajaid vabariiklikul kirjanduslikul mälumängul ning teinud toimetajatööd. Näiteks 2015. aastal toimetas ta Mälestuste Jõgeva sarja viienda osa “Jõgeva linna koolid”. Veel korraldab ta kohtumisi kirjanikega ning uudiskirjanduse tutvustusi.

Toomas Lõhmuste on oluline Jõgeva teatri- ja luulelinna tutvustaja. Ta osaleb Betti Alverile pühendatud luulepäevade “Tähetund” ja “Tuulelapsed” žüriis ning üleriigilise Ranna kooliteatrite suvekooli korraldusmeeskonnas. Lõhmuste on tulihingeline Jõgeva mainekujunduse propageerija. Lisaks on mees viinud läbi mitmeid kõne- ja häälekoolitusi nii Jõgeva linna kui maakonna õpetajatele, kooli-ja harrastusteatrite juhendajatele ning näitlejatele.

Aime Ründva töötas Jõgeva linnavalitsuses 24 aastat majanduse peaspetsialistina. Mullu novembris läks ta väljateenitud vanaduspensionile. Aime on alati jaganud oma kogemusi kolleegidega ning andnud head nõu ettevõtjatele.

Andres Baida ettevõtte Skinex nahad on hinnatud nii nahakunstnike kui ka tavatarbijate hulgas. Baida räägib aktiivselt kaasa Jõgeva linna ettevõtluse arendamises ning toetab linna erinevate sündmuste läbiviimisel.

Lillepoe eestvedaja Helgi Koho on ettevõtja, kes oskab alati soovitada sobivaid lilli või lilleseadeid.

Jõgeva kunstikooli õpetaja Elita Järvela alustas Jõgeval 30 aastat tagasi tööd kunstiõpetajana. 20 aastat on ta rõõmustanud Jõgeva kunstikooli õpilasi – ta on noorte lemmikõpetaja.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus