Linn tunnustas kultuuri- ja sporditegijaid

Kultuuriala mittetulundusühinguid tegutseb Jõgeva linnas praegu seitse, spordi ala omi kolmteist.

“Omavalitsuse kohustus on tagada, et inimestel oleks linnas hea elada. Teie olete oma tubli tööga meil selle kohustuse täitmise tunduvalt lihtsamaks teinud,” kiitis kultuuri- ja spordirahvast linnavolikogu esimees Raul Kull.

Koos linnapea Viktor Svjatõ?eviga andsid nad kõigi MTÜde esindajatele ning taidluskollektiivide ja treeningurühmade juhendajatele üle klaasist tunnustusplaadikesed, tänukirjad ja maakonna kultuuri- ja spordikalendrid. Kauni hingehetke pakkusid omalt poolt Reine ja Jaana Koppel, kes esitasid luule- ja muusikapõimiku.

Linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialisi Hele Tallinna sõnul serveerisid kultuuri- ja spordiala mittetulundusühingud talle omamoodi meeldiva üllatuse siis, kui käisid linna arengukava kultuuriosa koostamise eelsed mõttetalgud. Erinevalt linna hallatavatest kultuuriasutustest ei pidanud mittetulundusühingud oma tegevuse suurimaks piduriks nimelt üldse rahapuudust, vaid see oli liidrite vähesuse ja muude probleemide järel alles neljandal kohal.

“Selge on see, et need inimesed käivad koos mitte raha, vaid kooskäimise enda pärast ja selleks, et nii neil endal kui kõigil teistel oleks elu huvitavam,” ütles Hele Tallinn. “Selliseid kokkusaamisi nagu täna on ühest küljest vaja selleks, et neid tublisid inimesi kuidagigi tunnustada, aga ka selleks, et kultuuri- ja spordiinimesed omavahel lihtsalt kokku saaksid ning et nad mõlemad saaksid kokku linnajuhitdega. Viimase aasta jooksul on tublide tegijate ring laienenud tegelikult veel noorteühenduste võrra. Ka neid tuleks edaspidi kuidagi tunnustada.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus