Linastus film Jõgeva lähiminevikust

Kolmapäeva õhtul oli Jõgeva kultuurikeskuses võimalus vaadata filmi Jõgeva linna 60. juubeli tähistamisest 1998. aastal ning selle raames peetud kultuuri- ja spordisündmustest.

Filmi autor Tiina Säälik oli jäädvustanud kaadrid linna juubelirongkäigust, kunstitööde kaitsmisest Jõgeva kunstikoolis, muusikakooli esimese direktori Elvi Kotkase ja tolleaegse direktori Enno Heinmaa tunnustamisest ning Viktor Nõmme eestvedamisel peetud spordivõistlustest.

Sageli oli kaadrites näha selleaegset linnapead, praegust riigikogu liiget Kalev Lillot, abilinnapead Andi Einastet, tänaseni Jõgeva kultuurielu juhtivat Airi Rütterit ja ajalooõpetajat Eino Veskist, kes kõneles Johannes Nahkuri mälestuskivi avamisel. Ühes episoodis võis tantsimas näha ka nüüdset tippnäitlejat Hele Kõrvet (neiuna Kõre). Tema tantsupartneriks oli siis Kalev Pärtelpoeg.

“Film teeb meid tuttavaks Jõgeva lähiminevikuga ja ühtlasi tekitab mitmeid emotsioone. Lapsed, keda filmis näeme, on saanud täiskasvanuiks, nooremad inimesed vanemaks ning mõned on kahjuks ka meie hulgast lahkunud,” ütles Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialist Hele Kull.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus