Linajärve uue silla jaoks raha peaaegu koos

Endla looduskaitseala keskuse lähedal Tooma külas asuvale Suurele Linajärvele uue silla rajamiseks on raha peaaegu koos, kuid väikese lastebasseini rajamiseks oleks vaja veel mõnisada eurot.

Marve Millend Kärde Küla Seltsist rääkis, et väga paljud toredad inimesed on annetanud uue ujumissilla ehituseks just nii palju raha, kui esialgse tagasihoidliku plaani kohaselt vaja oligi. “Külaseltsi arvel on vajalik raha olemas, et alustada maikuus uue, ujukitele paigaldatava silla ehitusega,” kinnitas ta. Uue silla ehitamiseks oli vaja 4518 eurot.

Väike ujumisbassein lastele

Kui nüüd keegi veel avastab, et pole jõudnud vahva ujumiskoha taastamise heaks oma osa anda, siis ei maksa muretseda.  “Kui külaselts saaks juurde veel mõnisada eurot, siis oleks võimalik ehitada silla juurde ka väike ujumisbassein laste jaoks. Ikka selleks, et väikesed maailmaavastajad turvaliselt oma esimesi ujumiskatsetusi saaksid teha,” rääkis ta.

Nende annetajate nimed, kes seda soovivad, põletatakse sillalaudadesse. Nii avaldab külaselts tänu ja austust neile, kes on jõukohaselt aidanud ning saavad aru, et väikeste tegudega saab suure asja ära teha.

RMK lõhkus vana silla

Talve hakul lõhkus RMK vana silla, kõik vanad sillalauad kangutati lahti ning veeti minema. Paraku jäid sügaval järvemudas kinni olevad vanad sillapostid välja tirimata, sest ilmad ei lasknud enam seda tööd teha.  Nüüd tuleb oodata kevadet, siis saab need vanad “hambakontsud” veest välja. Vette neid jätta ei või, sest muidu pole uut silda kusagile panna, kui ümberringi turritavad eluohtlikud postid, ujujale ja vettehüppajale ohuks, vaatajale pinnuks silmas.

Kärde Küla Selts ootab aprilli lõpuni, selleks ajaks lubas RMK vanad postid välja  sikutada.

Tõenäoliselt saab mais ehitustöödega algust teha ning juba selleks suveks saab uus ujumiskoht valmis.  Kärde külaselts tänab kõiki toetajaid.

Kõik, kes soovivad toetada lastebasseini rajamist, võivad annetada MTÜ Kärde Küla Selts arvele 221051733150 ja kirjutada märksõnaks: “Silla ehituseks-lastebassein”.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus