Liivi-konkursi üldvõit tuli Pala kooli

Vendadele Liividele pühendatud üleriigilise etlusvõitluse võit tuli tänavu Jõgevamaale. Parimaks vendade Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingu esitajaks tunnistati A. Haava nimelise Pala Kooli viienda klassi õpilane Imre Nõmm.

Kõnealust etlusvõistlust on peetud nüüdseks juba 28 korda. Selle finaal toimub alati Alatskivil Liivi muuseumis. Sinna pääsejad selgitatakse välja maakonnavoorudes.

Tänavusel finaalvõistlusel, mis toimus ülemöödunud laupäeval,  osales 21 õpilast. Viieteistkümnest maakonnast olid esindamata vaid Lääne- ja Raplamaa.

Pala kooli õpilane Imre Nõmm esitas konkursil Juhan Liivi luuletuse “Kuuseke” ja katkendi Juhan Liivi luuleauhinna laureaadi Tõnu Õnnepalu romaanist “Mandala”. Lisaks sellele, et žürii Imre esituse parimaks hindas, oli ta üsna lähedal ka publiku lemmiku tiitli võitmisele.

“Imret kiideti Alatskivil selle eest, et ta suutis nii luuletuse kui ka proosapala esitada suure kaasaelamisega ning sõnumit hästi välja tuues. Kõlavalt ja selgelt kõnelda oskab ta muidugi ka,” ütles Imre juhendaja, Pala kooli emakeeleõpetaja Leili Lind.

Tema sõnul kuluski suur osa konkursiks valmistumise ajast sellele, et tekstid lause-lauselt lahti mõtestada.

“Imre on väga arukas noormees ja kui ta lõpuks taipama hakkas, mis nendes tema jaoks esialgu veidi arusaamatuna tundunud tekstides tegelikult sisaldub, oli ta väga rõõmus ja meeldivalt üllatunud,” sõnas Leili Lind.

Imre otsustati Liivi-konkursi maakondlikku eelvooru Pala kooli esindama saata sellepärast, et tal läks päris hästi ka õpilasetlejate riigikonkursi maakonnavoorus: ta sai seal eripreemia. Liivi-konkurss osutus tema jaoks aga märksa edukamaks. Olgu öeldud, et sellel konkursil hinnatakse kõigi vanuseastmete etlejaid ühises arvestuses. See tähendab, et viiendas klassis õppival Imrel tuli Alatskivil rinda pista ka gümnaasiumiõpilastega. See teeb tema saavutuse eriti kaalukaks.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus