Liiv näitas taas head kiirust, Voitkalt neli isiklikku rekordit

Juunioride tiitlivõistlusteks valmistuv Adavere kiiruisutaja Marten Liiv tegi kontrollstardi Saksamaal Inzellis toimunud võistlustel Frillensee Cup. 500 meetri distantsil lõpetas Liiv ajaga 36,07, mis jääb tema nimel olevale Eesti rekordile alla vaid kaheksa sajandikuga. 50 osalenu hulgas sai eestlane kolmanda koha, esikoha võttis 35,85ga lõpetanud soomlane Harri Levo.

Sel laupäeval ja pühapäeval võistleb Marten Liiv Hiinas Changchunis peetaval juunioride MK-sarja finaaletapil, 11.-13. märtsini peetakse samal ovaalil tänavused juunioride maailmameistrivõistlused.

Juunioride maailma edetabelis on 19aastane Marten Liiv hooaja tähtsamate jõuproovide eel 1000 meetris üheksandal (1.10,91) ning 1500 meetris seitsmeteistkümnendal kohal (1.50,95). 500 meetris annab 35,99 Liivile 21. koha, adaverelasest eespool on aga näiteks koguni kümme hiinlast.

Saskia Alusalu tegi nädalavahetusel kaasa Hamaris peetud Norra karikavõistluste finaaletapil. 3000 meetris lõpetas Eesti parim naiskiiruisutaja ajaga 4.26,51 ning sai nelja osavõtja hulgas esikoha.

Nooremad Eesti kiiruisutajad eesotsas hiljuti noorte taliolümpiamängudel võistelnud Kermo Voitkaga startisid nädalavahetusel Hollandis Heerenveenis toimunud traditsioonilisel juunioride võistlusel Vikingrace. Kuue Eesti kiiruisutaja 24 stardist lõppes 21 uue isikliku rekordiga, 16aastane Kermo Voitka parandas oma senist paremat tulemust kõigil neljal distantsil. 500 meetris on tema uus rekord 39,38, 1000 meetris 1.19,12, 1500 meetris 2.01,65 ja 3000 meetris 4.25,98.