Liinibussi ja sõiduauto kokkupõrkes hoidsid turvavööd hullema ära

Laupäeva pärastlõunal teatati häirekeskusele Jõgevamaal  Mustvee vallas Raja külas Jõhvi-Tartu-Valga tee 75. kilomeetril toimunud liiklusõnnetusest.


Politsei tegi kindlaks, et esialgsetel andmetel oli sõiduautot Hyundai juhtinud 81aastane naine keeranud tähelepanematusest kõrvalteelt ette peateel Tartust Jõhvi suunas liikunud SEBE liinibussile, mida juhtis kaine 66aastane mees. Kokkupõrke tagajärjel paiskus liinibuss kraavi ning vajus külili, avariiline sõiduauto jäi aga teele.

Bussiga Narva teatrisse sõitnud tartlane Kalle Paas kinnitas, et kõige hullema hoidis ära turvavöö. „Ma üldiselt panen alati turvavöö kinni, kus iganes ma ka pole, aga täna esialgu unustasin, jäin midagi telefonist lugema. Kaaslane oli endale kogemata minu vöö peale pannud ning neid ümber vahetades tuletas asja mullegi meelde. See oli õnn,“ nentis mees. Tänusõnad kogenud bussijuhile

Reisi algusest oli möödunud pool tundi, kui buss järsult pidurdas, rammis kõrvalteelt ette keeranud sõiduautot ja paiskus bussijuhi jõupingutustest hoolimata kraavi külili.

„Mu esimene mõte oli, et jääksime me ometi teele! Ei jäänud. Ja siis hakkas inertsist edasi liikuv buss külili vajuma. Kui meil poleks olnud turvavöid, oleksime lennanud bussis ringi nagu kartulikotid ja kukkunud üksteisele otsa. See oli tohutult õnnelik õnnetus ja ilmselt oligi väga palju kasu sellest, et enamikul oli turvavöö kinni. Bussis olnud 40 inimesest said vaid mõned muhke ja kriimustusi!“ kirjeldas avarii läbi teinud mees.

„Hiljem, kui inimesed olid üksteist bussist välja aidanud, tänasin asjalikult tegutsenud  Simple Expressi bussijuhti, kes oli samuti imekombel täiesti terveks jäänud, ning avaldasin heameelt, et temagi terve on.

Hallipäine mees ütles rahulikult: „Mina olen lihtne töömees! Kõige olulisem on, et teie olete terved. Mul on väga kahju, et üldse nii juhtus. Teie olete meie kliendid ja meie peame teie eest hoolt kandma“,“ meenutas Paas.

Ta on tänulik nii bussijuhile, kaasreisijatele kui ka möödasõitjatele, kes olid abivalmid ja  mõistvad.

Kaks inimest viidi haiglasse

Sündmuskohal töötanud avariipolitseiniku sõnul oli liinibussis koos juhiga kokku 38 inimest. Viga sai seitse, neist ühe vigastused olid raskemad ja meedikud viisid ta tervisekontrolliks haiglasse. Teistele bussireisijatele osutati esmaabi kohapeal. Õnnetuses sai viga ka sõiduautos üksi viibinud eakas naine, kes viidi samuti haiglasse. Teistele reisijatele  kutsuti järele asendusbuss, kes nad soovitud sihtkohta viis.

Õnnetus juhtus sirgel teelõigul, nähtavus ja ilmaolud olid head. Teada on, et mõlemal avariis osalenud juhil on sõiduki juhtimise õigus.

Tartu jaoskonna avariipolitseinik Rando Jõemets sõnas õnnetuse üksikasju selgitades, et eakas autojuht ei pruukinud ristmikule jõudes peateel liikunud liinibussi kuigi hästi tähele panna ning eeldas, et võib manöövri sooritada. „Kas on veel asjaolusid, mis avariid võisid põhjustada, uuritakse alustatud menetluses,“ lisas Jõemets.

Ta nentis veel, et eakamad autojuhid peavad oma sõiduoskusi kriitiliselt hindama. Kui reaktsioon ei ole piisavalt kiire ning tähelepanu on hajunud, tuleks jätta autorooli minemata ja paluda sõita mõnel nooremal.

Meedikud ja päästjad liiklusõnnetuse paigas Mustvee vallas Raja külas.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus