Liikumisrühmad pingutavad, et suurele peole saada

Adavere põhikooli võimlasse kogunesid esimesele eelproovile-ülevaatusele XIX üldtantsupeole Puudutus” pürgivad neidude ja naiste liikumisrühmad Jõgevamaalt. Liigijuht Kersti Kull kiitis rühmade tõsist töötahet ja püüdlikkust kavade õppimisel.

Eelproovil osalesid neiduderühmadest Adavere põhikooli võimlejad Terje Õunapuu, Jõgeva muusikakooli võimlemisrühmad Föönix” ja Monte” Marika Järveti ja Lustivere põhikooli Suured võimlejad” Karin Uusküla juhtimisel. Naisrühmadest tulid Adaverre Esku naisrühm Kaja Kivi, Lustivere külaseltsi naisvõimlejad Karin Uusküla ja Sadala naisrühm Tantsulust” Valve Raide juhendamisel.

Hea on tõdeda, et liikumisrühmi, kes suvisele suurpeole minna soovivad, tegutseb meie maakonna erinevates piirkondades,” ütles XXVI üldlaulupeo ja XIX üldtantsupeo Jõgevamaa kuraator Pille Tutt.

Võimlejad on alati tantsupidusid ilmestanud. Kujutan ette, kui võimas saab olema kava Must ja valge”, kui kogu väljak on täis musti tiibu. Võimsale Mustale ja valgele” on vastukaaluks õrn kava Arm ja õnn”,” rääkis  tantsu- ja võimlemispedagoog Marika Järvet, kelle juhendamisel kandideerib Jõgeva muusikakoolist peole kaks võimlemisrühma.

Koos esitavad tantsijad ja võimlejad tantsu Puudutuse aeg”, mille muusika pärineb Cätlin Mägi heliteosest Valss vanaemale”, koreograaf  on Maido Saar.

Nagu võimlejate üldjuht Kersti Kull seminaril ütles, on võimlejate ja tantsijate liikumiskeel küllaltki erinev. Võimlejad valdavad vahendit väga hästi, aga näiteks voorvalss on neile  paras hiina mõistatus. Muusikakooli võimlejatele ei ole eesti tants võõras, aga meie nägime päris suurt vaeva vahenditööga. Seda on vaja veelgi ühtlustada, sest ülevaatusel oli just vahendi kasutamine veidi ebaühtlane. Eks oma osa selles oli ülevaatusel ka lavanärvis,” rääkis Marika Järvet.

Kavades on  parajaid pähkleid”, millest jagusaamiseks on rühmad ja juhendajad väga tublit tööd teinud. Aprillikuu vältel peaks tulema ka lõplik selgus, kes liikumisrühmadest esineb suurel tantsupeol Tallinnas,”ütles liigijuht Kersti Kull, kes aastal 2000 võitis rühmvõimlemise maailmameistrivõistlustel hõbemedali.

i

JAAN LUKAS</p>

blog comments powered by Disqus