Liiklustalgutel kutsuti raske jalaga autojuhid korrale

Kolmapäeval kontrollis politsei liiklustalgute raames autojuhte paikades, mis kaaskodanikud ise kaardile olid kandnud.


Kui kogu Eestis märgiti probleemseid kohti kokku enam kui 1600, millest Tartus 300 ja mujal Lõuna-Eestis 150, siis lõuna prefektuuri patrulltalituse välijuht Vallo Tõnuvere sõnul märkisid Jõgevamaa inimesed liiklustalgute kaardile 32 probleemkohta, kus on nende meelest vajalik politsei teravdatud tähelepanu. Nendesse märgitud kohtadesse politseinikud end kolmapäeval ka sisse seadsid.

„Talgute vältel kontrolliti ainuüksi Jõgevamaa eri paigus ühtekokku 70 sõidukit. Neist kuus olid ületanud lubatud piirkiirust ja nendega viidi läbi vestlus. Kolm juhti olid aga piirkiirust ületanud sedavõrd palju, et selle eest tuli neil ka vastutust kanda. Lisaks fikseeriti kaks muud liiklusseaduse rikkumist. Kõik kontrollitud juhid pidid ka alkomeetrisse puhuma, õnneks ühtki joobetunnustega sohvrit ei tuvastatud,“ rääkis Tõnuvere.

Autojuhid, kes gaasipedaalile liiga agaralt vajutasid, põhjendasid oma liigkiiret sõitu politseinikele enamasti sellega, et kusagile on väga suur rutt, aga ka sellega, et kiirust piiravaid liiklusmärke polnud märgatud. Mõni juht tunnistas ausalt, ei mõista ka ise, kuidas see kiirus korraga nii suureks läks, mõni jälle ütles, et kiirendas vaid korraks ja tegelikult jälgib ta hoolikalt, et lubatud kiirust ei ületaks.

Tartu politseijaoskonna teeninduspiirkonnas Tartu- ja Jõgevamaal kontrollisid politseinikud sel päeval 272 sõidukit 169 kaardile kantud paigas. 272 juhist 210 olid ületanud lubatud piirkiirust ning nendega vesteldi. 40 juhul ületati kiirust nii palju, et see tuli vormistada rikkumiseks. Kõige enam ehk 34 korral ületati teelõigul lubatud kiirust 21-40 km/h võrra, kolmel juhul sõideti lubatust kiiremini 41-60 km/h võrra ja kahel juhul oli kiirus lubatust suurem kuni 20 km/h võrra.

Kiirusrekordi sai sel päeval enda nimele aga mees, kes kihutas Tartu külje all väiksel Lemmatsi-Leilovi teelõigul oma BMWga 128 km/h, kuigi maksimaalne lubatud sõidukiirus oli seal vaid 50 km/h ning vastav markeering oli ka asfaldil. Juht põhjendas oma ohtlikku käitumist – lisaks autodele peavad antud teele ära mahtuma ka kergliiklejad – sellega, et oli tööle hilinemas. Taolise rikkumise eest on ette nähtud rahatrahv kuni 300 trahviühikut, arest või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmine kuni kaheks aastaks.

Möödunud aastal märkisid Jõgevamaa inimesed talgukaardile 38 kontrollimist vajavat paika ja seal kontrolliti talgupäeval  48 sõidukit. Vestluseks peatati toona 25 juhti, lisaks tuli  neljale juhile rikkumise eest protokoll vormistada. Mullu fikseerisid korrakaitsjad Jõgevamaal veel ka kuus muud liiklusalast rikkumist.

Liiklustalgute kaardile kantud kohtadel hoiab politsei ka edaspidi silma peal.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus