Liiklustalgud võiksid toimuda sagedamini

Kolmapäeval kontrollis politsei liiklustalgute raames kiirust ületavaid autojuhte paikades, mida kaaskodanikud ise olid kaardile kandnud. Jõgevamaa inimesed olid teada andnud 32 probleemsest kohast, kus politsei teravdatud tähelepanu nende meelest vajalik on. Politseinikud asusidki liiklustalgutel neid kohti kontrollima.

Jõgevamaa eri paigus pidasid politseinikud sel päeval kinni 70 sõidukit. Kuuel juhul olid juhid ületanud lubatud piirkiirust ja nendega vesteldi rikkumise üle. Kolm juhti ületasid aga piirkiirust sedavõrd palju, et selle eest tuli neil ka vastutust kanda. Kui Eesti politseinikud kasutasid liiklustalgutel enamikul juhtudel mõjutusvahendina vestlust, siis näiteks põhjanaabrite soomlaste juures määrati pea kõikide rikkumiste puhul kohe trahv.

Üleriigilise talgupäeva tulemused osutasid taas meie liikluse peamisele probleemile – lubamatule kihutamisele. Piirkiiruse ületajaid tabati seejuures sageli oma kodu lähistelt. Kiiruse ületamine liiklustalgute päeval näitab vaid erilist lugupidamatust ja hoolimatust.

Autojuhid, kes gaasipedaalile liiga agaralt vajutasid, põhjendasid oma liigkiiret sõitu politseinikele enamasti sellega, et neil oli vähe aega ja hirmus kiire ning et nad ei märganud kiirust piiravaid liiklusmärke. Samas on ju katseliselt tõestatud, et ajavõit on kihutades ning ennast ja kaasliiklejaid ohtu seades tegelikult olematu. Ehk aitaks olukorda parandada see, kui liiklustalgud toimuksid sagedamini, et ka kõige paadunumad raske jalaga autojuhid seaduskuulekamaiks muutuksid.

blog comments powered by Disqus