Liiklushuligaanid saavad politseiautos oma tegude võimalikke tagajärgi vaadata

Alates detsembrist on kümnes Lõuna-Eesti politseisõidukis üleval videomängija, kus näidatakse materjale liiklusohtlikest olukordadest, et liiklusseaduse rikkuja näeks, millised võivad olla tema teo tagajärjed. Üks selline seade on ka Jõgeva politseijaoskonna patrullsõidukis.

Videomängijatel on mitu eesmärki. Ennekõike tehakse videoid demonstreerides ennetustööd, kuid see aitab sisustada ka liikluseeskirja vastu patustanu aega, sest menetlustöö ja mitmete paberite vormistamine on üsna aeganõudev. Politseiametnikud, kelle patrullautodes telerid üleval on, nentisid, et selline psühholoogiline mõjutamine sõltub ikkagi rikkujast. “Kui inimene on tõesti hooletusest eksinud ning ehk ka nõrgema närvikavaga, siis võib selline mõjutusvahend tema puhul hästi töötada, kuid paadunud pätt ja liiklushuligaan ei pruugi sellest üldse numbrit teha.” Välijuht Alar Sadam kinnitas, et nii mõnigi kiiruseületaja on pärast videomaterjali vaatamist üsna vaikseks ja mõtlikuks jäänud.

Video valitakse vastavalt sellele, millise eeskirja vastu  rikutud on. Kinnitamata turvavööga sõitnule on teemaks turvavööta sõidu ohtlikkus ja tagajärjed, kiirusrežiimi eirajale kiiruse ületamise ohtlikkus ja tagajärjed jne. Praeguse plaani järgi on selline teler ka edaspidi Jõgevamaal ainult ühes politseiautos.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus