Liia Lust valiti jõgevamaalastest esimesena Kodukandi juhatusse

Põltsamaa vallavolikogu esimees ja Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse juhatuse liige Liia Lust valiti maakonna esindajana Eesti Külaliikumise Kodukant uude juhatusse.

Liia Lusti põhiülesandeks Eesti Külaliikumise Kodukant juhatuses on kureerida teemasid, mis on seotud maaelu arendamisega ja mis hõlmavad koostööd põllumajandusministeeriumiga. “Kindlasti kujuneb üheks olulisemaks valdkonnaks uue finantsperioodi Leader-programmi teema. Väärib märkimist, et tänu kogukonnaliikumise ja erinevate osapoolte järjekindlusele moodustavad Leader-meetme summad Maaelu arengukava (MAK) 2014-2020 kogusummadest jätkuvalt kümme protsenti, kuigi mingil ajahetkel oli oht nende vähendamiseks viie protsendini,” ütles Lust. Ta on ka Kodukandi esindaja põllumajandusministeeriumi juurde loodud põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogus ja osales ettevõtluse mitmekesistamise töörühmas MAK 2014-2020 väljatöötamisel.

“Külaliikumise Kodukant praegusesse juhatusse kuuluvad  kohaliku elu edendajatest ka Urmas Kristal Raplamaalt, Tõnu Leitsmaa Ida-Virumaalt ja Krista Habakukk Pärnumaalt,” lausus Liia Lust.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus