Liblikapüüdja sai Saaremaa Miniteatripäevadelt lavakujunduspreemia

Miniteatripäevi peeti Saaremaa Ühisgümnaasiumi korraldusel tänavu juba kolmeteistkümnendat korda. 18 osalenud trupi seast tunnistati peapreemia vääriliseks Rapla Ühisgümnaasiumi kooliteater Ega Vist, mida juhendab kooli vilistlane Uku Uusberg. Võidu tõi neile omaloominguline ja natuke Becketti “Godot’d oodates” laadis näitemäng. Laureaatide hulka jõudsid veel Saaremaa Ühisgümnaasiumi luuleteater Krevera, Varstu kooliteater Kõgõkogo ja Kadrina Keskkooli näitering.

Liblikapüüdja viis festivalile Urmas Vadi ainetel loodud ja hiljutiste Alo Mattiiseni muusikapäevade ajal esietendunud lavastuse “Havi käsul, minu tahtel”.

“Kuressaare etendus oli kehvim, mis me selle lavastusega andnud oleme. Nagu ikka, jäi Saaremaa Ühisgümnaasiumi lava meile mänguplatsina kitsaks, noored läksid närvi ja tüki keskpaik hakkas venima. Aga meie VIIa klassi poisid, Loll-Ivani kehastanud Karl Sakrits ning vaheldumisi Hunti ja Sõdurit ning Kala ja Sõdurit kehastanud Joonas Paas ja Virgo Ernits said züriilt kõvasti kiita. Arvati, et kui meil selline järelkasv on, on meie tulevik ikka väga roosiline,” ütles Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur.

“Havi käsul…” lavakujundus, mille eest festivalil preemia saadi, on aga teatavasti täiesti ebatraditsiooniline. Kui üks tool reaalne tool välja arvata, kehastavad kõiki vajalikke lavakujunduselemente kuus stiilselt kostümeeritud tüdrukut. Ja teevad seda mitte tuimalt, vaid sellise lusti ja kaasaelamisega, et muutuvad teistega võrdseteks tegelasteks, kuigi lausuda ei tule neil etenduse jooksul ainsatki repliiki.

Kuigi reis Saaremaale on pikk ja väsitav, pole Liblikapüüdja trupp sellest ühelgi aastal loobuda tahtnud, sest kui kitsad tingimused välja arvata, on festival alati hästi korraldatud ja sealne vahva õhkkond meelitab ?üriisse kokku väga autoriteetse seltskonna. Tänavugi olid hindajate hulgas taas Jaak Allik, Toomas Lõhmuste, Andrus Vaarik, Margot Visnap ja teised.

Puhata ei saanud Liblikapüüdja näitlejad aga ka pärast Kuressaarest naasmist: terve koolivaheajanädala jooksul lihviti festivalil käinud lavastust, trupi noorem osa aga tegi proove uue lavastusega “Roheliste sõrmedega poiss”. Mõlemaga osaleti möödunud nädalavahetusel Palamusel toimunud maakondlikel näitemängupidustustel ning mõlemaga pääseti edasi ka üleriigilisele kooliteatrite festivalile, mis toimub gümnaasiumiastme truppidele 2.-4. aprillini Narvas ja keskastme truppidele 23.-25. aprillini Lihulas.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus