Libe on. Väga libe…

Suur sula tõi teisipäeva hommikul kõigepealt jäite, mis tööle kiirustavad autojuhid väga ettevaatlikuks pidi muutma. Ikka leidub meie hulgas kaaskodanikke, kes kasutavad teel suviseid sõiduvõtteid. Ehmatuseks tuli teha nii mõnigi piruett, õnneks traagilisemate tagajärgedeta. Vähemalt meie maakonnas.

Vihmasadu ja plusskraadid muutsid kolmapäeva hommikuks väga libedaks kõik kõnniteed. Vähemasti Jõgeval oli osades käidavates kohtades puistatud teedele sõelmeid, kuid kahjuks uppusid need päeva jooksul enamasti vette ja kasu oli neist seetõttu vähem, kui loota võis. Osa majadevahelisi alasid aga olid sellised, kus ainult jalg jala ette tasakesi liikuda sai. Ehk läks neil, kel muidu tööletulekuks 10 minutit kulus, seekord sama aeg kodunt välja saamisele…

Eakad, kel lausa hädasti pole vaja linna minna, võiksid praeguse libedusega koju jääda. Paluge noorematel lähedastel või headel sõpradel endale toit ja ravimid koju tuua, ärge tulge katsetama… Kui just hädasti vaja välja tulla, leidke võimalusel keegi hea inimene, kes teid autoga arsti juurde või mujale vajalikku kohta viiks. Kui aga sellist inimest pole kusagilt võtta, kaaluge tõsiselt, kas ikka peab. Ja kui tuleb siiski minna, valige kõige krobelisema tallaga jalatsid, ja soovitav, kui saapale on kingsepa juures spetsiaalsed jää peal käimise “rauad” alla lastud panna. Varuge aega, liikuge väga ettevaatlikult.

Ka kõik kõrvalteed on jätkuva sulailma tõttu väga libedad. Vihm võib teepinnal jäätuda, sest see on veel külm. Selline libedus võib tekkida hetkega ning saada sõidukitele ohtlikuks.

blog comments powered by Disqus