LHV julgustab Jõgevamaa kogukondi Leesist eeskuju võtma

Läinud neljapäeval tähistasid Juminda poolsaare elanikud Leesi poe renoveerimise esimese etapi lõppu kohvikute päeva ja kontserdiga. Kauplust käis vaatamas sadu inimesi. Poe remonti 15 000 euroga toetanud LHV kavatseb ka tulevikus avalikele hoonetele uue elu andmist toetada, järgmine kord juba konkursi korras.


LHV jaepanganduse juhi Kadri Kiiseli sõnul on Leesi Tarwitajate Ühisuse aktiivsus kaupluse remontimisel teinud Leesist olulise teerajaja. „Ettevõtlik kogukond ja raamidest väljuv mõtlemine on võti muutusele, tänu millele paikneb nüüd Tallinnast üle 60 kilomeetri kaugusel taas üks elujõuline külakeskus.
See on hea näide, et kui su kodukohas on avalikke hooneid, mille remont annaks kohalikule elule uue hingamise, siis tasub tegutseda,” rääkis Kiisel.
LHV otsibki nüüd kogukondi ja inimesi üle Eesti, kes soovivad renoveerida avalikke hooneid, korrastada avalikku ruumi või leida neile uus otstarve. Tuleval aastal on LHV remondifondi maht 20 000 eurot ning taotlusi kogukondlike projektide elluviimiseks ootab LHV 2021. aasta 30. aprillini.
„Tähtaeg võib tunduda kaugel, kuid tegusal inimesel möödub aeg ju kiiresti. Koostasime koostöös Leesi kogukonnaga juhtumiuuringu, mis on LHV remondilaenu lehel avalikult kättesaadav. Sealt selgub, et töö algas mullu sügisel. Mida küpsem ja läbimõeldum on projekt, seda tõenäolisem on ka meie tugi. Ootame avaldusi nii avalike hoonete kui avaliku ruumi korrastamise osas. Mõne kogukonna jaoks võib olla oluline hoopis pargi või roheala korrastus,“ ütles Kiisel.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus