Lendu lastud sõnast enam kinni ei hakka

Eile rahvusringhäälingu portaalis ilmunud uudis, et Adavere ja Lustivere põhikoolid jäävad uuest õppeaastast suletuks, tekitas piirkonna elanikes suurt pahameeletormi ning kõvasti paanikat. Ent tegemist on eksitava informatsiooniga, sest koole ei suleta, vaid nimi muudetakse ümber. Nii jätkavad nad sügisest tööd kui Põltsamaa ühisgümnaasiumi õppekohad.
Ent lendu lastud sõnadega on ikka nii, et kui nad juba lendavad, siis sabast on raske kinni hakata. Ja kui suur, üleriigiline portaal selle teema lahti laseb, siis kinni pole hakata kusagilt. Kahetsusväärne, et valla poolt oli kommunikatsioon puudulik ning eksitavat infot esimesel võimalusel ümber ei lükanud. Veel neljapäeva pärastlõunalgi võis BNSi jagatavat lugu ERR-i portaalist lugeda. Täpselt nii nagu välja läks.
Kuid vallal on siin oluline koht. Selleks, et suhtlus võimalikult vahetu ja kiire oleks, tuleb kasutada ka muid infokandjaid kui kord nädalas ilmuv vallaleht või koduleht. Siin on mõtlemisainet kõigile.
Tõsi on, et laste arv näitab väikestes piirkondades endiselt vähenemise märke. Ja see tähendab, et nii koolil kui ka vallal on ees rohkelt seletamist, põhjendamist ja ka arutlemist. Sest koolide sulgemine või nende struktuuri muutmine ei tule iialgi kergelt. Ning kui sekka tuleb eksitavat infot, muutub see veelgi raskemaks. Aga selleks peab tahtma suhelda. Otse, vahetult ja kiiresti.

blog comments powered by Disqus