Lehefotograaf näitab teatrifotosid

 

Põltsamaa kultuurikeskuses saab 31. juulini vaadata Jõgeva maakonnalehe Vooremaa fotograafi Anatoli Makarevitši näitust “Mis kuramuse und te mulle näitate!”.

Pealkirjaks olev lause pärineb Toomas Suumani poolt Oskar Lutsu teoste motiividel kirjutatud näidendist “Nõiutud kevade”, mida mängiti 2012. aasta seitsmel juulikuu õhtul Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi õuel. Lavastaja Madis Kalmeti ja MTÜ Look koostöös välja toodud lavastusega tähistati Oskar Lutsu 125. sünniaastapäeva ja “Kevade” esmatrüki sajandat aastapäeva.

Oskar Lutsu isikut ning tema teoseid ja nende tegelasi huvitavalt interpreteerivas lavaloos võis kandvamates osades näha kutselisi näitlejaid (vabakutseline Erik Ruus, Alo Kõrve, Argo Aadli, Indrek Ojari ja Mart Toome Tallinna Linnateatrist ning Maarika Mesipuu ja Bonzo Rakvere Teatrist), nimetute Paunvere koolilaste rollides olid kohalikud harrastusnäitlejad ning nn kollektiivset Imelikku kehastasid Põltsamaa linnaorkestri liikmed.

Anatoli Makarevitš käis pildistamas üht “Nõiutud kevade” proovi ja üht etendust. Lisaks sellele on tal pilte paduvihmasest õhtust, mil pidi toimuma esietenduse eelne läbimäng, mis tuli aga ilma tõttu ära jätta. Pildid said tehtud küll lehetööga seoses, ent toredaid kaadreid oli kahju niisama arvuti kõvakettale seisma jätta ja nii tegigi fotograaf neist ka näituse, mida on varem eksponeeritud Palamuse kihelkonnakoolimuuseumis ja Jõgeva kultuurikeskuses. Pärast Põltsamaal eksponeerimist saab sama näitust vaadata Jõgeval Betti Alveri muuseumis. Seal on see avatud 1.-31. augustini. Näituse “Mis kuramuse und te mulle näitate!” valmimist toetas Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

Anatoli Makarevitš on ajalehe Vooremaa fotograaf olnud 1997. aastast ja näitusi, sealhulgas teatrifotode näitusi on ta teinud ka varem. 2005. aasta näitusetegevuse eest sai ta Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi aastapreemia.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus