Legendaarne Jõgevatreff tõi kokku osalejaid 20 riigist

Möödunud nädala neljapäevast pühapäevani kestnud motomatkajate kokkutulek tõi Jõgevamaale osalejaid kokku 20 riigist.


Pika traditsiooniga, juba 27. korda toimuvale kokkutulekule tuli 2200 osalejat. Jõgevatreffi korraldava MTÜ Jõgeva MC juhatuse liikme Olev Krooni sõnul läks kokkutulek hästi.

„Inimesed jäävad alati rahule, kui teeme head üritust. Keegi ei tulnud ütlema, et midagi valesti oleks olnud. Tavaliselt on mootorratturid sellised inimesed, kes kohe tulevad ütlema, kui midagi ei meeldi,“ naeris Kroon, kes meeskonnaga esmaspäeva hommikul asju kokku pakkis, et need uuel aastal taas välja tuua.

„Meil on tugev meeskond, kes saab hästi korraldatud üritusest järgmiseks aastaks motivatsiooni,“ kiitis ta.

Legendaarne kokkutulek meelitab kohale ka välismaalasi. Krooni sõnul on paljud sellest sõprade käest kuulnud ning otsustanud ka ise vaatama tulla. „Meil on siin ilus loodus ja vaikne olemine. Jõgevamaal ja Peipsi ääres on ühte ja teist ikka vaadata. Kui inimene tuleb kuskilt kaugemalt, siis tema eesmärk ongi palju näha ja teada saada. Ekskursioonidel ja ringkäikudel osalevadki põhiliselt väliskülalised,“ kinnitas Kroon.

  1. aastal nakatus motopisikusse Karin Peterson, kes väisas toona Jõgevatreffi laupäevast üritust Põltsamaa lossihoovis. „Ei osanud toona arvatagi, et ise selle hobiga tegelema hakkaksin, kuna majanduslik olukord ei lubanud isegi mitte sellest unistada. Aastaid hiljem, kui olin oma südant põksutanud Jõgeva paraadi ajal ning tsiklistidele südamest kaasa elanud, otsustasin, et nüüd on aeg, mil tuleb ka omale ratas ära osta. 10 aastat tagasi teatasin jõululauas perekonnale, et nüüd on otsus tehtud, mina ostan omale tsikli ja teen A-kategooria load ära,“ meenutab Peterson. 5. jaanuaril soetaski naine endale vana Kawasaki 750 Vulcani.

Vaba hingega mootorratturid

„Mis mind Jõgevatreffi ja mootorrattamaailma juures kõige rohkem paelub, on inimesed. Valdav enamus neist on väga sõbralikud, abivalmis, rõõmsad ja vabad hinged, neil on suurepärane huumorimeel, mis minu omaga hästi ühtib ning eriti meeldib see, et elust-olust räägitakse otse, ilma ilustamata,“ selgitas Peterson, kes tänavuse Jõgevatreffi fenomeniks pidas ilma ja 30-kraadist palavust. „Aitan juba aastaid motoklubil Jõgeva MC Jõgevatreffi korraldada ja minu ülesandeks on koos meestega piirdeaedade paigaldus ning pärast üritust ka maha võtmine.

Alustasime töödega esmaspäeval, kolmapäevaks olid aiad ja suured telgid paigaldatud ning nende mahavõtmine algas pühapäeval kohe, kui väravad suleti ning üritus ametlikult lõppenuks loetud.

Ei mäleta, et varem ükski aasta oleks see füüsiline koormus nii ränk taluda olnud. Jõgevatreff on ilmselt Jõgeva vallas ainuke üritus, kus on esindatud nii paljud riigid üle maailma. Tänavu oli neid 20. Kohale oli tuldud isegi USA-st. Väiksesse Kuremaa alevikku tuleb kolmeks päevaks kokku 2000-3000 inimest, kellest igaüks jätab siia oma panuse ja need 2000-3000 inimest lähevad tagasi oma koju ja räägivad, milline on Jõgevamaa.

See on üks äraütlemata hea üritus Kuremaa, Jõgeva ja laiemalt ka Eesti tutvustamiseks,“ kiitis Peterson.

KERTTU-KADI VANAMB 

blog comments powered by Disqus