Laureaadiks tunnistati Maarja-Magdaleena põhikool

Pala kultuurimajas peetud Anna Haavale pühendatud luulekonkursil kuulutas zürii laureaadiks Johann Voldemar Veski nimelise Maarja-Magdaleena põhikooli kava “Elu võimalikkusest linnas”.


Maarja-Magdaleena põhikooli kuuenda klassi kavasse valis luuletused emakeele õpetaja Anu Sõõro. Tema ja näiteringi juhendaja olid nõuandjaks esinemiseks valmistumisel. “Suurima töö tegid muidugi õpilased Avelin Jakovlev, Kätlyn Saalits, Henri Raju, Maarja Katariina Kerge ja Henri Poolak. Väärika tunnustuse tõi meile oskuslikult valitud kava ja laste hea esinemine,” ütles Maarja-Magdaleena põhikooli huvijuht ja klassijuhataja Kristi Jaanus. “Meie kooli õpilased on harjunud osalema näitemängupäevadel ja etlusvõistlusel. Seekordse luulekonkursi proovidel tuli kuuendikel palju häid mõtteid, kuidas liikumise, hääle või emotsioonidega luuleteksti edasi anda. Juhendajad oskasid neid vaid takka kiita,” lausus ta.

Maarja-Magdaleena põhikooli viienda ja seitsmenda klassi õpilased tõid emakeele õpetaja Marje Kooritsa juhendamisel Palal publiku ette luulekava “Oh kui ilus on maailm”. “Tüdrukud eelistasid kavasse Anna Haava, poisid aga Ilmar Trulli luulet. Nii võikski meie kava tööpealkirjaks olla Haavast Trullini,” ütles õpetaja Koorits.

Maarja-Magdaleena põhikool on osalenud Anna Haavale pühendatud luulekonkursil juba kümme aastat. “See võistlus on alati innustanud meie kooli lapsi tegelema luule lugemise, etlemise ja näitlemisega. Vastuvõtt on läbi aastate olnud väga soe. Ka sel korral oli Anna Haavale pühendatud luulepäev äärmiselt helgelt ja sõnatundlikult läbi viidud. Kõik alates lavakujundusest kuni vahetekstideni oli terviklik ja kantud ühtsest ideest, et luulesõnal on edasiviiv jõud,” rääkis Kristi Jaanus.

“Arvestades seda , et Pala kooli õpilased esitavad traditsiooniliselt Anna Haava luulet, oleme varasematel konkurssidel valinud mõne teise autori loomingut. Seekord otsustasime aga just pühenduda Anna Haavale. Nii valmis kava “On see tõsi, mis näeb silm”,” ütles Jaan Poska nimelise Laiuse põhikooli ema keele ja kirjanduse õpetaja Helge Maripuu.

“Luule esitamine pakub nii põnevust kui ka võimalust kauniks ja väärikaks esinemiseks,” märkisid Laiuse kooliõpilased Ranel Kase, Samantha Lõhmus ja Annaliisa Väljaots.

Tabivere põhikooli tütarlaps Riin Reinberg mängis aga luulekavas flööti. Tema sõnul sobivad luule ja flöödimäng hästi kokku.

Siimusti lasteaed-algkoolist esitasid luulekava Indrek Virks neljandast ja Arabella Leego viiendast klassist. “Uhke tunne oli esineda rahvarõivastes ja kanda peas ka mütsi,” ütles Indrek.

“Olen varem olnud kooliõpilaste teatrifestivalide züriis, kuid luulekavasid hindasin esimest korda. Rõõm oli lapsi esinemas ja luulet lugemas näha. Leidus väga enesekindlaid kavasid ja neidki, mis võib-olla natuke veel toetavat kätt vajanuksid. Maarja-Magdaleena põhikooli kuuenda klassi õpilaste kava otsustasime laureaadiks tunnistada üksmeelselt. See oli väga mänguline ja väga hea mõttetasemega esinemine,”ütles Kuntsel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus