Laura Suur sai universiaadil 12. koha

Hiinas Shenzhenis üleeile lõppenud suveuniversiaadil startis ka Jõgevamaalt pärit noor pikamaajooksja Laura Suur, kes sai 5000 meetri distantsil 12. koha.

Naiste 5000 meetri finaal joosti 20. augustil ja Tartu Ülikooli akadeemilist spordiklubi esindanud Laura sai seal ajaks 16.54,95. Jooksu võitis türklanna Binnaz Uslu isikliku rekordiga 15.41,15. Teise ja kolmanda koha said vastavalt Sara Moreira Portugalist ja Natalja Popkova Venemaalt.

Laura ise jäi oma esinemisega universiaadil enam-vähem rahule.

„Ma ei oodanudki, et ma poolfinaalist nii kergelt edasi pääsen, kuid kaks korda kolme päeva jooksul 5000 m joosta käib mul veel kahjuks üle võimete,“ ütles ta. „Taastumine kulges palavas ja niiskes kliimas väga aeglaselt ning finaali läksin juba pigem lihtsalt distantsi läbima kui tulemust jooksma. Samas nautisin publikut: kuuldavasti oli 20. augusti õhtul kergejõustikku vaatamas umbes 40 000 inimest. Tunne oli väga ülev. Ka omade toetus oli tribüünidelt kuulda ja tunda.“

Enne universiaadile minekut jõudis Laura teha kaks edukat starti kodumaal: juuli lõpus Tallinnas Kadrioru staadionil peetud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus sai ta 800 meetris hõbe- ja 1500 meetris pronksmedali.

„Eesti meistrivõistlustel jooksin lühemaid distantse just universiaadi silmas pidades. Koos Ostravas toimunud Euroopa U-23 vanuseklassi meistrivõistlustega oleks mul muidu kuu aja sisse kolm 5000 meetri jooksu sattunud ning see oleks olnud liig mis liig,“ ütles Laura.

Pärast universiaadi Laura koju ei tulnudki, vaid lendas Hiinast otse USAsse, kuhu ta jääb kaheks aastaks õppima ja treenima. Universiaadimuljed postitaski ta San Franciscost, kuhu ta üleeile jõudis.

„Esimesed Ameerika-muljed on väga positiivsed. Täna on San Franciscos imeilus päev, mis on rannikupiirkonna iseärasusi arvestades augustis harv juhus. Kõik inimesed, kellega siiani kohtunud olen (ka universiaadi jooksul), on olnud väga vastutulelikud ja abivalmid. Iseasi, et esialgu on siin on väga palju asjaajamisi seoses elamise ja õppimise vormistamisega ning ise olen hetkel veel lennust ja ajavahest kurnatud,“ kirjutas Laura. 

 RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus