Laura Suur jäi Ostravas neljateistkümnendaks

Möödunud pühapäeval U-23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel Ostravas jäi Jõgevalt pärit neiu Laura Suur neljateistkümnendaks, selle tulemusega pikamaajooksja rahule ei jäänud.

Tšehhis Ostravas peetud EM normi täitis Laura Suur juba mai lõpus, mil ta ületas Nõmmel Hiiu staadionil ka staadionirekordi, tulemuseks 16.34,2. Normi täitmiseks oli tarvis jagu saada ajast 16.35, mis neiul ka õnnestus.

Möödunud pühapäeval Ostravas 5000 meetrit jooksnud Laura Suure tulemus jäi sel korral siiski kehvaks. Ta läbis 5000 meetri distantsi ajaga 16.47,54. Laura ise ei jäänud oma esinemisega rahule. “Kaks kilomeetrit enne lõppu läks väga raskeks. Finišisirgel oli vastutuul, ma jäin üksi ja siis lagunes tehnika ära,” rääkis sportlane intervjuus rahvusringhäälingule. Samas lisas neiu, et ta ei tahaks kehva tulemuse süüd mitte millegi ega kellegi kaela ajada peale iseenda, ja lubas edaspidi oma tulemusi parandada.

Võistluse võitis aserbaidžaanlanna Layes Abdullajeva, kes läbis distantsi rahvusrekordi 15:29,47-ga. Hõbemedali viis Venemaale Jekaterina Gorbunova, kes kaotas võitjale 15,67 sekundit. Isikliku rekordiga 15:58,51 võitis pronksmedali Stevie Stockton Suurbritanniast.