Laupäeviti on ühistranspordiühendus Tallinna ja Jõgeva vahel nigel

Eriti laupäeviti on Jõgeva ja Tallinna vaheline transpordiühendus kehv. Jõgevalasele pole Tallinna ja sealt tagasi saamine rongiga küll võimatu, aga kuidas peaks tallinlane või endine jõgevalane saama laupäeval Tallinnast Jõgevale? Rongid väljuvad kell 6.40 ning 14.42, mõlemad aeglased rongid. Usun, et paljudele inimestele need ajad ei sobi.

Vaja oleks midagi 10-11 paiku laupäeval Tallinnast Jõgevale saamiseks. Miks ei võiks see rong, mis saabub Tartust Tallinna kell 8. 59, sõita poole 11 paiku Tallinnast Tartusse ning sealt 14.05 tagasi Tallinna? Sel juhul oleks plussiks seegi, et Jõgevalt Tallinna saaks kella 8.13 ja 18.47 vahel ka millegagi.
Tallinn-Tartu-Tallinn laupäevase lisakiirrongi puhul oleks hea seegi, et Jõgeva ja Tartu vaheline ühendus paraneb päevasel ajal, mil puhkepäeval kõige intensiivsem liikumine Tartu vahet on. 14:05 Tartu-Jõgeva-Tallinn rong asendaks ka peamistes peatuskohtades alates mai lõpust ärajäävat Tartu-Jõgeva rongi. Kui suur huvi sellise lisarongi vastu oleks?
Pidevalt räägitakse rongiliikluse kallidusest ning eks see nii olegi. Kuid ei usu, et see rongiliin pikas perspektiivis kahjumisse jääks, sest laupäeval oleks küllap rohkem inimesi, kes Eesti kahe suurema linna vahel rongiga reisiksid. On ju ka laupäeviti 10 ja 11 paiku väljuvad Tallinna-Tartu bussid tihti välja müüdud. Kui on pandud käiku ainult reedel ja pühapäeval käivad Tallinna-Tartu kiirrongid, siis miks ei võiks käiku panna laupäeval? Sihtrühm oleks ju sisuliselt sama.
Laupäeval ei saa ka läbi Põltsamaa normaalselt Tallinnast Jõgevale. Ainus variant 9.30 bussiga Põltsamaale, 11.40-st 13.10-ni (poolteist tundi!) oodata bussi Jõgevale ning lõpuks kell 14:05 pärast 4,5-tunnist seiklemist Jõgevale jõuda! Ei ole just eriti atraktiivne võrreldes alla kahe tunni sõitva rongiga.
Sel teemal olen suhelnud ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Jõgeva maavalitsusega, kuid edutult.

H.P., reisija

Kirja autor on toimetusele teada

Suurima sõidunõudlusega päevadel peab graafik tihedam olema 

On täiesti mõistetav, et ühendussagedus raudteel jätab soovida, paraku sõltub päevas sõitvate rongide arv sellest, kui palju liinikilomeetreid on riigil võimalik tellida. Reiside planeerimisel lähtume sellest, et kaetud saaksid eelkõige need ajad ja päevad, kus sõidunõudlus kõige suurem.

ANNEMARI OHERD,

Edelaraudtee müügijuht

blog comments powered by Disqus