Laupäeval peetakse Elmar Kivistiku V mälestusvõistlused

7. novembril toimuvad Tabivere Gümnaasiumi võimlas Tabivere mailt pärit 13-kordse maailmameistri Elmar Kivistiku V mälestusvõistlused laskmises.

iii

Elmar Kivistik sündis 13. novembril 1905  Tartumaal Elistvere vallas, suri 7. detsembril 1973 Tabiveres ning on maetud Äksi kalmistule.

iii

Elmar Kivistik on  püstitanud ühe individuaalse ja kuus meeskondlikku maailmarekordit. 1935. a Roomas peetud MM-l võitis ta ühe kulla ja ühe hõbeda, 1937. a Helsingi MM-l  kaheksa kulda, ühe hõbeda ja ühe pronksi ning 1939. a Luzerni MM-l  neli kulda, ühe hõbeda ja ühe pronksi. 2005. aasta 13. novembril tähistati Elmar Kivistiku 100. sünniaastapäeva Tabiveres laskespordivõistlusega, mille lõppedes otsustati, et jätkatakse 1970. aastatel katkenud temanimelise mälestusvõistluse korraldamise traditsiooni.

V mälestusvõistlused algavad kell 9.30 pärja asetamisega Elmar Kivistiku hauale Äksi kalmistul.

Kell 10.00 alustavad Tabivere Gümnaasiumi võimlas võistlust kohalikud laskmishuvilised. Võisteldakse  õhupüssist laskmises ning peetakse punktiarvestust  Maarja-Magdaleena ja Tabivere vahel. Arvestust peetakse eraldi kahes vanuseklassis: 10-17-aastased ning 18-aastased ja vanemad.

Kell 12.00  asuvad tulejoonele Eesti Laskurliidu  kutsutud vabariigi paremad õhupüssi- ja õhupüstolilaskurid. Laskespordipäev lõpeb kell 15.00  võistlejate autasustamisega.

Mälestusvõistlust korraldab Tabivere Rahvaspordiklubi  koostöös Eesti Laskurliiduga,  toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ning Tabivere vallavalitsus.

TOOMAS ROSENBERG

blog comments powered by Disqus