Laupäeval meenutatakse Tabiveres Elmar Kivistikku

Laupäeval peetakse Tabivere põhikooli võimlas kolmeteistkümnekordse maailmameistri Elmar Kivistiku (1905-1973) XII mälestusvõistlused laskmises.


Tabivere mailt pärit Eesti kõigi aegade edukaima laskesportlase meenutamiseks korraldatavatel võistlustel teeb Eesti Laskurliidu kutsel kaasa peaaegu kogu Eesti laskespordi paremik, lisaks on kavas ka eraldi mõõduvõtt Jõgevamaa laskmishuvilistele.

Laskurliidu teatel on õhupüstolilaskmises tippudest tänavu osalemas 24kordne Eesti meister Reijo Virolainen ning tänavu vabapüstoliharjutuses Eesti meistriks tulnud Nemo Tabur, õhupüssilaskmises kuuluvad favoriitide hulka Valeria Koljuhhina ja Elmar Kivistiku mälestusvõistluste mullune võitja Anastassia Bobõleva.

Võistluspäev avatakse kell 10.30 pärja asetamise ja mälestusküünalde süütamisega Elmar Kivistiku haual Äksi kalmistul, kell 11 algab põhikooli võimlas võistlus kohalikele laskmishuvilistele õhupüssist laskmises ning laskmismatš, kus teevad kaasa Maarja-Magdaleena, Tabivere, Juula ja Jõgeva võistkonnad. Eesti paremad laskurid asuvad õhupüssi- ja õhupüstolilaskmises 10 meetri distantsilt võistlustulle kell 13. Võistluste paremaks jälgimiseks on taas kasutusel ka elektroonilised märklehed koos monitoridega.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus