Laupäeval korrastatakse terviseradu

Üldrahvalikuks Teeme Ära talgupäevaks on 5. mai, kuid nii mõnelgi pool tehakse talgutöid juba varem. Nii töötatakse laupäeval, 28. aprillil Jõgeva vallas Siimusti terviseradadel.

MTÜ Siimusti Lauluväljaku Arengu Selts eestvedaja Ivo-Hannes Lehtsalu sõnul tehakse talgutöid kolme ja  viie kilomeetri  pikkustel terviseradadel. “Proovime puhtaks saada teed, veidi võsa ära võtta ja märgistada raja, sest siis on inimestel korralik ülevaade raja kulgemisest,” lausus ta. “Ootame tööle kolmekümmet või enamat talgulist, nii et kes soovib,  võib endast teada anda. Teretulnud on oma võsalõikajate ja mootorsaagide kaasavõtmine.  Töötegijatele pakume talgusuppi, piparmünditeed ja kasemahla,” lisas Lehtsalu. 

“Möödunud aastal loodud MTÜ Siimusti Lauluväljaku Arengu Selts põhitegevuseks ongi terviseradade korrastamine. Edaspidi kavatseme koostöös keskkonnakaitsjatega rajada looduse õpperajad. Siimusti on looduskaunis paik, mis on Jõgevale piisavalt lähedal. Nii on siia hea tulla ka jalgsi või jalgrattaga. Suurte spordivõistluste korraldamiseks pole siinsed terviserajad kõige sobivamad, küll aga saab siin suurepäraselt tegelda tervisespordiga.  Kunagise Siimusti lauluväljaku territooriumil hakkame põhjalikumalt toimetama aga siis, kui jõuame kokkleppele Kaitseliidu peastaabiga, sest  vastav maa-ala kuulub Kaitseliidule.  Kaitseliidu Jõgeva malevaga on aga juba praegu  kujunenud head ja mõistvad koostöösuhted,” rääkis mees.

Ivo-Hannes Lehtsalu sõnul kasutavad Siimusti lauluväljaku metsi mitmesuguste ettevõtmiste läbiviimiseks usinasti ka Jõgeva linna ja Jõgeva valla spordiklubi Forte ja  spordiklubi JSK  Visa. 29. aprillil korraldabki spordiklubi Forte terviseürituse kepikõnnihuvilistele. Start antakse lauluväljaku juurest ja  sealt saab laenutada ka käimiskeppe.  Osalejatele on kehakinnituseks tervislik toiduamps. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus