Laupäeval kõlab Jõgeval akordioni-, suupilli- ja lõõtspillimuusika

 

Juba aastaid on Eestis korraldatud rahvusvahelisi akordioni- , lõõtspilli- ning suupillifestivale,  viimasel ajal on need järjest toimunud ka Jõgeval. Laupäeval kogunevadki pillimehed ja publik taas Jõgeva kultuurikeskusse.

Kultuurikeskuse juhataja ja üks festivali korraldajatest Ainar Ojasaar lausus, et kui Jõgeval publiku huvi festivali vastu püsib, siis saab see ettevõtmine siin kindlasti teoks ka edaspidi. Ojasaare sõnul on suupillimängijate maailmameister tulnud tavaliselt soomlaste seast ja seetõttu otsustati ka põhjanaabritest suupillimängijad festivalile kutsuda. Soomest on suupillil esinemas Hannu Närhi, maailmameister Erkki Vihinen ja mitmed teised.

Ukrainlaste kutsumine on Ojasaare sõnul juhuslik valik ega ole kuidagi seotud praegu Ukrainas toimuvate sündmustega. Oodata on ukraina rahvamuusikaduetti Raisa ja Mykola Rubchenkot.  Festivali raames saavad Jõgeva muusikakoolis teoks õpitoad, kuhu on osalema oodatud kõik huvilised, kes üht kolmest festivalipillist mängida oskavad. Juhendavad Johannes Haav akordionil, Henrik Hinrikus lõõtspillil ja suupilliklubi Piccolo liikmed. Õpitoas õpitakse selgeks mõned võimetele vastavad palad, mida samal päeval kesklinnas  toimuval vabalaval esitada saaks.

Varem on kõik vähegi mänguoskust omavad vabalaval esinenud pääsenud esinema ka lõppkontserdile, kuid paraku venib lõppkontsert sel moel väga pikaks. Tänavu otsustati, et lõppkontserdile pääsevad vaid parimad.

Esineda on lubanud ka akordioniduo “Tremolo” ja lõõtspillipoisid Tallinnast.

Kõik, kel huvi ja võimalust, on Jõgeva kultuurikeskusse oodatud, nii kuulama kui ise musitseerima.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus