“Laulupere” esines esmakordselt arvukamale publikule

Pühapäeval andis Jõgeval Madise Maja saalis esimese kontserdi arvukama publiku ees erinevate põlvkondade lauljatest sündinud kollektiiv “Laulupere”. Pärast kontserti arutati ühiselt ideed moodustada üleraudtee linnaosa selts, et linnajao igapäevaelu mitmekülgsemaks ja väljanägemine kenamaks  muuta.

Koori juhi, Jõgeva muusikakooli õpetaja Anu Piiskoppeli sõnul tegutseb  kultuurikollektiiv “Laulupere” nime all 2013. aasta sügisest. “Nagu pere ikka, koosneb see erinevate põlvkondade lauluhuvilistest, noortest, segaansamblist, naiskoorist, memmedeansamblist. Ühislaule harjutatakse mõnikord koos. Nädal tagasi oli meil EELK Jõgeva koguduse kirikus ka emadepäeva kontsert, kus kirikuõpetaja Valdo Reimann õnnistas “Laulupere” lipu, mille värvideks on oranž ja violett. Oranž sümboliseerib jumalalt kingituseks saadud elu, rõõmu sellest, armastusest ja kõigest, mis maine elu pakub. Violett on märk sellest, et on ka tulevane elu. Meie põhiline aeg kulubki vaimulike laulude õppimisele. Selgeks saavad aga ka ilmalikud laulud, rõõmuks nii endale kui ka kuulajatele,” lisas Piiskoppel.

“Laulupere” noored on kõik muusikakooli õpilased, memmed on koguduse juurest. Varem moodustasid nemadki ansambli, kuid praegu on meil nendega selline seenioride ring, kus räägime piiblist ja erinevatest religioonidest. Endise kirikukoori lauljad on kahekümne aasta pikkuse laulukogemusega. Ajaga meie tase kindlasti paraneb ning potentsiaali meil on. Seda ütles meile ka tuntud dirigent Viktoria Jagomägi, kui meiega Suure-Jaani peo eelproovi tegi. Tema sõnad on, et selles seltskonnas on palju laulu peidus,” rääkis Anu Piiskoppel.

Ta märkis, et 22. juunil osaleb “Laulupere” Suure-Jaani vaimulikul laulupäeval, augustis sõidetakse aga Mõisakülla.  

Pühapäevasel kontserdil oli kõne all ka üleraudtee linnaosa seltsi loomine. “Sõitsin ise enne kontserti selles linnaosas jalgrattaga ringi ja tajusin taas, kui palju kauneid ja huvitavaid kohti ja soppe siin on. Jõgeva  erinevate linnajagude, nende hulgas üleraudtee linnaosa eripära tõi välja ka kodulinna elu edendaja ja kunagine linnapea Ants Paju. Temale pühendasimegi pühapäevase kultuuriõhtu,” rääkis Anu Piiskoppel. “Esialgu võib seltsi astuja liituda Facebook’i rühmaga, millel nimeks  Üleraudtee linnaosa selts. Hea oleks kokku saada tuumik inimestest, kellega mõtteid jagada ja plaane pidada. Loodame heale koostööle Jõgeva Lions-klubiga, kelle traditsiooniliseks kooskäimiskohaks on Madise Maja,” lisas ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus