Laulupeokutse sai 27 kollektiivi

Kui tänavusuvisele XIX tantsupeole kutsutud kollektiivide nimekiri sai avalikuks juba maikuu esimesel poolel, siis nüüdseks on teada ka see, kes said kutse XXVI laulupeole. Jõgevamaalt on laulupeole oodatud 23 koori, kolm puhkpilliorkestrit ja üks sümfooniaorkester.

Ehkki peole läheb enamik meie maakonna kollektiive, kes laulupeo ettevalmistusprotsessis osalesid, jäid mõned koorid siiski peokutseta. Üheksast protsessis osalenud mudilaskoorist saab peole näiteks viis, kaheksast kandideerinud lastekoorist samuti viis. Paar väljalangejat oli ka segakooride kategoorias.

“Mõned koorid loobusid tegelikult juba eelproovide käigus ning mõnelgi olid selleks mõjuvad põhjused,” ütles Jõgeva maakonna XXVI laulupeo ja XIX tantsupeo kuraator Pille Tutt. “Lastekoore jäi aga näiteks ühe võrra vähemaks Jõgeva haridusvõrgu ümberkorraldamise tagajärjel: kui varem oli lastekoor olemas nii Jõgeva gümnaasiumis kui ka ühisgümnaasiumis, siis nüüd saab see olla ainult ühes Jõgeva linna üldhariduskoolis ehk Jõgeva põhikoolis. Jõgevamaa gümnaasiumis lastekooriealisi õpilasi pole.”

Pille Tutt avaldas heameelt selle üle, et meie maakonna laulupeoseltskonnas on esindatud kõik kollektiiviliigid, isegi sümfooniaorkester, mis on nii väikese maakonna kohta suur saavutus. Hea meel oli tal ka selle üle, et mitu Jõgevamaa koori on endale projektiraha eest uued rahvarõivad muretsenud ning et mitmed fondid on pidanud vajalikuks selliseid projekte toetada.

Kui enamik laulupeolisi sõidab Tallinna reede, 4. juuli hommikul, siis naiskoorilauljad peaksid seal olema juba eelmisel õhtul, sest nende proov algab reedel üsna vara. Mudilaskoorid otsustati seekord aga Tallinna kutsuda ainult teiseks laulupeopäevaks ehk 6. juuliks. Ühisproovi teevad nad sama päeva hommikul. Sellise ümberkorralduse tõttu ei saa kõige väiksemad lauljad küll osa rongkäigust (see toimub juba 5. juulil), ent samas pääsevad tänu sellele peole kõik mudilaskoorid, kes repertuaari korralikult omandasid.

Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumist said kutse laulupeole mõlemad koorid – mudilas- ja lastekoor.

“Peorepertuaari omandamine polnud sugugi lihtne,” kinnitas mõlemat koori juhatav muusikaõpetaja Luule Toome. “Mõned laulud olid ikka parajad pähklid, nii et lastel kippus neid õppides laulutuju ära minema. Vahepeal tulid mul endalgi pähe loobumismõtted, ent siis ütlesid jälle lapsed, et kui me asja juba korra ette võtsime, siis teeme selle lõpuni. Tegimegi, ja nüüd oleme kõik väga rõõmsad.”

Laulu- ja tantsupeo “Aja puudutus. Puudutuse aeg” tuli alustab Tartust Tallinna poole liikumist 15. juunil ning läbib ka meie maakonda. TuleTulemisest teeb Vooremaa pikemalt juttu edaspidi. 

RIINA MÄGI

i

XXVI LAULUPEOLE KUTSUTUD JÕGEVAMAA KOLLEKTIIVID 

Mudilaskoorid

Jõgeva muusikakooli mudilaskoor (Mare Talve)

Jõgeva Põhikool mudilaskoor (Riina Lind)

Palamuse gümnaasiumi    mudilaskoor (Luule Toome)

Põltsamaa ühisgümnaasiumi mudilaskoor (Meeli Nõmme)

Tabivere gümnaasiumi mudilaskoor (Triin aariste)

Lastekoorid

Jõgeva muusikakooli lastekoor (Merike Katt)

Palamuse gümnaasiumi lastekoor (Luule Toome)

Puurmani mõisakooli lastekoor (Anneli Rebane)

Põltsamaa ühisgümnaasiumi lastekoor (Hille  Martin)

Jõgeva Põhikooli neidudekoor (Mai Simson, Maret Oja)

Poistekoorid

Jõgeva põhikooli poistekoor (Riina Lind)

Põltsamaa ühisgümnaasiumi poistekoor (Meeli Nõmme)

Segakoorid

Jõgeva kammerkoor (Margus Kask)

Jõgevamaa Gümnaasiumi segakoor (Maret Oja)

Palamuse segakoor Kuus Õuna (Maret Oja, Mai Simson)

EELK Põltsamaa koguduse segakoor (Reet Sester )

Põltsamaa ühisgümnaasiumi segakoor (Hille Martin)

Maarja-Magdaleena segakoor (Liia Koorts) 

Torma kammerkoor (Merle Nisu)

Torma valla segakoor Sõbrahing (Mare Talve)

Naiskoorid

Mustvee naiskoor Meeliko (Maris  Laht)

Kamari  haridusseltsi naiskoor (Irja Targama, Õie Aruoja)

Meeskoorid     

Jõgeva meeskoor Mehis (Merike Katt)

Puhkpilliorkestrid       

Põltsamaa linnaorkester (Urmas Mägi)

Põltsamaa ühisgümnaasiumi puhkpilliorkester (Urmas Mägi)

Kaitseliidu  Jõgeva maleva ja Torma valla ühisorkester (Kristi Talistu)

Sümfooniaorkestrid

Põltsamaa muusikakooli kammerorkester (Hiie Taks)

blog comments powered by Disqus