Laulupärlike — tõeline muusikaelamus

 

Möödunud pühapäeval  sai Tabivere rahvamajas teoks sellekevadine valla laste lauluvõistlus  Laulupärlike 2008.

Osalejate arv oli viimaste aastate rekordiline: üle kolmekümne laulja.

Et sel aastal on igal oma vanusegrupi parimaks tunnistatul ka vastutusrikas ülesanne esindada valda ETV Laulukarusselli maakondlikul voorul, oli konkurss eriti pingeline.

Parimad hääled kolmest kollektiivist

Võistlejate arvukuse tingis sel korral asjaolu, et Maarja põhikool, kus on palju lauluhuvilisi, sai käesoleval õppeaastal õnnelikuks muusikaõpetaja omanikuks. Kui mitmel aastal tuli seal läbi ajada asendusõpetajatega, kes  muude ülesannete kõrvalt mahti said vaid tunnid ära anda, siis sellest sügisest saati on lastega tegelenud Tiit Raud. Ja oli näha, õigemini kuulda, et koostöö uue õpetajaga sujub.

Tabivere Gümnaasiumis on juba üle kümne aasta head muusikaharidust andnud Triin Saariste, teist kevadet osalevad Laulupärlikesel ka Tabivere Muusikakooli lauluringi õpilased, keda juhendab Kadri Savva ja kus kaasalööjaid vanuses kolmest kaheksateistkümne aastani.

Lauluvõistluse kiituseks peab ütlema, et “mütsiga lööma” ei tulda sinna kunagi. Vastupidi — kõik võistlejad on tasemel, millega pole häbi kodunt kaugemalegi esinema minna. Tänu sellele ongi Laulupärlike lisaks põnevale konkursile alati ka nauditav kontsert. Ja kui mõnel põlvepikkusel pisipiigal tõesti sõnad meelest lähevad või süda otsustaval hetkel kinganinasse vajub, on seegi mõistetav ja lihtsalt armas.

 Püsipublikul on aga välja kujunenud oma lemmikud, kelle ülesastumist oodatakse ja ette nauditakse. Nii oldi seekordki valmis millekski väga imeliseks, kui lavale astus 12-aastane Artur Aunap lauluga “Andesta”. Ootajad-lootjad ei pidanud pettuma. Et ühe lapse, pealegi poisslapse huulilt selline hääl kuuldavale tuleb, seda on väga raske iseenesest mõistetavana võtta. Jääb mulje, et kõrged, puhtad ja täpsed noodid voolavad poisi suust lihtsalt mängleva kergusega ja  vajadusel võiks ta veel kõrgemalt laulda. Kui palju on selle ime taga aga Arturi ja tema õpetaja Triinu tööd, teavad ilmselt vaid nemad kahekesi.  

Pärleid vaid üks, võistluse jätkajaid mitu

Kõigi Pärlikeseks pürgijate ärakuulamine, millele järgnes zhürii (Tabivere Muusikakooli juhataja Liia Koorts, Lähte Ühisgümnaasiumi muusikaõpetaja Küllike Joosing ja Palamuse lasteaia muusikaõpetaja Merike Kull) intensiivne ajurünnak, võttis aega üle kahe tunni.

Otsus oli järgmine.  Kolme- kuni kuueaastasest muusikakooli lauluringi lastest pääses Laulukarusselli maakonnavoorule edasi võistlema Mariliis Kirs lauluga  “Selline soov”, juhendaja Kadri Savva. 7-9-aastastest pääses maakonnavooru Triin Saariste õpilane Marili Hendrikson, kes laulis laulu “Väike muusik”.

 10-12-aastaste vanusegrupis oli konkurents eriti tihe. See oli üldse kõige arvukam võistlusgrupp, kus ka väga häid lauljaid mitu. Kui olnuks publiku teha, oleksid nad sealt edasi võistlema saatnud vähemalt kolm väikest ööbikut. Zhürii seisukoht oli, et valda läheb Laulukarusselli maakonnavoorule esindama Astrid Aunap, kes laulis “Kevad ringi siin käib”, juhendaja Triin Saariste. Astrid sai ka tiitli Laulupärlike 2008.

Publiku lemmikuks hääletati Artur Aunap ja tema pälvis lisaks Tabivere rahvamaja eripreemia.

13-15-aastaste hulgast tunnistas zhürii parimaks Sandra Simsoni lauluga “Üksi”, juhendaja Triin Saariste.

Võistlejaid oli ka 16-18-aastaste vanuserühmas, kust Laulukarussellile enam ei pääse. Parimaks tunnistati Kadri Karus lauluga “Kel on laulud laulda”, juhendajaks taas Triin Saariste.

Laulupärlike on aastaid olnud üks populaarsemaid ja publikurohkemaid sündmusi Tabivere rahvamajas, ikka tänu võistlejate heale lauluoskusele. Ometi on igal aastal olnud midagi teisiti. Mis sellekevadise lauluvõistluse eriliseks tegi, sai küsitud  Triin Saaristelt, kellel alati kõige enam juhendatavaid.

“Teisiti oli kindlasti see, et sellel aastal Maarja koolist rohkem osalejaid oli, tekkis tihedam konkurents. Ka see tegi rõõmu, et mul oli juhendada mitmeid uustulnukaid, kes väga tublid olid. Tõeliselt tore, et lapsed ise soovi avaldavad laulma tulla. Ja rõõmustab, kui mõnest kehvapoolsest viisipidajast tänu lastekooris kaasalöömisele tubli laulja saab,” rääkis Triin.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus