Laulupärlike, tänavu eelkõige lahe kontsert

Möödunud laupäeval täitus Tabivere rahvamaja saal taas laste lauluhäältega. Toimus igakevadine valla laste lauluvõistlus Laulupärlike, kus seekord võistluspinget tavapärasest vähem.

Et tänavu ETV Laulukarusselli ei korraldata, siis otsustati Tabivereski seekord ära jätta osalejate vanuserühmadeks jagamine ja igast parima väljaselgitamine. Võistluspõnevus ei jäänud siiski päriselt ära, sest publikule anti võimalus valida oma lemmik, kes sai Tabiveres traditsiooniks saanud Laulupärlikese tiitli. 

Kolmest kolmeteistkümneni

Osalejaid oli Tabivere ja Maarja põhikooli õpilaste ja lasteaialastega kokku 23 ning nende vanus ulatus kolmest kolmeteistkümne aastani.

Publiku lemmikuks osutus 12-aastane Karina Agnes Raudkats, kes pälvis selle tiitli juba kolmandat korda. Karinat juhendab Tabivere valla huvikooli laulustuudios Kadri Savva, lisaks laulmisele tegeleb tüdruk aga pühendumusega ja  väga edukalt klaveriõpingutega.

Muusikalise üllatuse tegid omal ajal samal võistlusel osalenud kunagised laululapsed, kellest nüüdseks täiskasvanud ja mõnest lapsevanemgi saanud. Kontserdi andsid Katriin Laurson, Tiina Tomingas, Triinu Täpsi ja Andres Leima.

“Et sel aastal telesaatesse pürgimist pole, siis ei tahtnud laululapsi pingeritta panna, vaid korraldasimegi Laulupärlikese vabamas vormis. Kõik lapsed on väga  tublid ja eesmärk on anda neile võimalus laval ja mikrofoni ees laulda, et kasvaks esinemisjulgus,” rääkis rahvamaja juhataja Triinu Täpsi ning tänas omalt poolt laste juhendajaid Ly Tootsi, Liia Koortsi, Kristiina Rajat ja Kadri Savvat. 

Kolmekordne Pärlike

“Meie perele tuli Karina järjekordne Laulupärlikeseks saamine vahva üllatusena. Ja on läinud nii, et ta on saanud selle tiitli neil aastail, kui televisiooni Laulukarussellile pürgimist pole.”

Tabivere Laulupärlike on üks  tõesti armas sündmus. Lapsed esinesid seekordki vapralt ja rõõmsalt, mida väiksemad, seda nunnumad nad on. Kunagised laululapsed Triinu, Andres, Tiina ja Katriin  valmistasid esinedes samuti toreda üllatuse. “See, et nad lastele laulma tulid, oli hea idee,” jagas muljeid Karina Agnes Raudkatsi ema Laile.

Tänavusi  tublisid laululapsi võib näha-kuulda ka 2. mail Tabivere rahvamaja ees peetaval kevadlaadal.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus