Laulupäev Karl August Hermanni meenutuseks

Eeloleval laupäeval saab rahvusvahelise muusikapäeva raames, Põltsamaa kultuurikeskuses, teoks laulupäev “Oh laula ja hõiska,” mis on pühendatud Põltsamaa kandist pärit Karl August Hermanni mälestusele. Laulupäeval astuvad üles nii Põltsamaa linna ja piirkonna laulukoorid kui ka mõned külalisesinejad mujalt Jõgevamaalt.

Põltsamaa kultuurikeskuse direktori Janne Karu sõnul kogunevad kultuurikeskuses tegutsevad ringijuhid kahel korral aastas omavahel arupidama. Viimasel ringijuhtide kokkusaamisel, kus teiste seas osalesid ka dirigendid, pakuti välja mõte seekordne rahvusvaheline muusikapäev pühendada Karl August Hermanni mälestusele. Põltsamaa kultuurikeskuse rahvakultuuri spetsialist Keiu Kess lausus, et Põltsamaa kandist pärit suurmehe Karl August Hermanni sünniaastapäev 23. september on ajaliselt väga lähedal rahvusvahelisele muusikapäevale, on igati mõistlik pühendada see just sealtkandist pärit muusika- ja ühiskonnategelase mälestusele. Põltsamaa kultuurikeskuse fuajeesse on üles pandud näitus Karl August Hermanni elust ja tegevusest.

  1. oktoobrile kavandatud kontserdile on omalt poolt õla alla pannud Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ja rahvakultuurikeskus. Laupäeval toimuva kontserdi nimetus on igati sümboolne, sest Karl August Hermanni koorilaulu “Oh laula ja hõiska” võib pidada Eesti kõige kuulsamaks koorilauluks. Lisaks Põltsamaa linnas tegutsevatele laulukooridele esinevad kontserdil laulukoorid ja -ansamblid Kamarist, Pajusist ning Tormast ning Põltsamaa muusikakooli keelpilli- ja puhkpilliorkestrid. Laupäeval toimuval kontserdil osaleb ka Karl August Hermanni lapselaps Pille Lill, kes ei saa küll kohal olla kontserdi lõpuni. Peale kontserdi lõppemist minnakse koos rahvaga Karl August Hermanni ausamba juurde, kus ühiselt lauldakse sünnipäevalaulu. Kindlasti toimub Karl August Hermanni mälestusele pühendatud kultuuriüritus ka viie aasta pärast. Millisel moel täpsemalt, seda on veel vara ennustada.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus