Jõgeva Gümnaasiumi muusikaõpetaja ja koorijuht Maret Oja ja Rapla Laulustuudio juhendaja Thea Paluoja arutasid laululaagri mõtet juba suvel. Põhiküsimuseks oli, kus seda pidada, kas Raplas või Jõgeval. Osaliselt selle probleemi, aga ka mõlemat õpetajat vaevava ajapuuduse tõttu lükkus sündmus ka natuke edasi.
Paiga suhtes jõuti arvamusele, et toredam (ja kasulikum mõlemale poolele) oleks kokku saada kuskil enam-vähem keskel. Ja tutvusi mängu pannes osutus selleks kohaks Mulgimaa, täpsemalt äsja 41 aastaseks saanud Viljandi Paalalinna Gümnaasium.
Loomulikult laulmine
Õpilased olid, nagu eelnevast võib järeldada, pärit Jõgeva- ja Raplamaalt. Kokku oli meid umbes 80. Koguneti, et harjutada 2007. aasta suvel toimuvaks noorte laulupeoks “Ilmapuu”. Selline viis proove teha on tegelikult vägagi produktiivne, sest korralikult õpiti ära pea kõik lood, mis suurel peol esitusele tulevad.
Niisugune koostöö erinevate kooride vahel, aga ka koorisiseselt sujub hästi, kuna ollakse eemal igapäevaelust ja keskendutakse vaid ühele asjale ? laulmisele. Kuigi Rapla kooridel olid laulud selgemad kui meil, suutsime ka meie lõpuks vajalikke lugusid täiesti talutaval tasemel esitada. Proovid kestsid nii kolmapäeval kui neljapäeval mitu tundi järjest.
Ent lisaks laulude õppimisele oli kogunemisel muidugi ka teisi häid külgi. Sellised väljasõidud laagritesse, kontsertidele ja mujalegi tugevdavad kollektiivi ühtekuuluvustunnet ja kui lisaks oma seltskonnale on veel ka võõraid, siis on lihtne ka uusi tutvusi sõlmida.
Nii omade kui võõrastega koos olles on tore kogeda, et elementaarne viisakus, kui kord juba sisse harjunud, ei unune naljalt. Õpetajate (aga kindlasti ka tüdrukute) rõõmuks oskasid näiteks poisid õrnema soo esindajatele uksest väljudes ja sisenedes eesõiguse anda. J
Magamata öö ja äratuslaulmine
Peale ühise harjutamise aitas sõpruse sõlmimisele ja koostööle kaasa juhendajate korraldatud viktoriin kolmapäeva õhtul. Võistkonnad koosnesid mõlema linna noortest ja küsimused, mis seotud eelseisva laulupeo ja muusikaga üldse, panid proovile nii meie loogilise mõtlemise oskuse kui ka fantaasia. Ettevõtmine kujunes äärmiselt meeliülendavaks. Selle eest sügav kummardus meie õpetajatele, kes leiavad aega ja energiat, et muuta üritused meile ja endalegi huvitavamaks.
Ka neljapäevahommikune äratuslaulmine/võimlemine oli õpetajate korraldatud. Laagris ei magata tavaliselt kuigi palju, sest nii suure seltskonnaga koos aega veetes ollakse elevil. Usun, et paljudel peletasid päeva alguses tehtud hääle- ja jõupingutused une vähemalt mõneks ajaks minema.
Viljandis toimunud laagrist jäi paljudele kindlasti meeldiv mälestus. Kiiduväärt ettevõtmine, mida tasuks kindlasti korrata.
MERLI KIRSIMÄE,
Jõgeva Gümnaasiumi 11. klass