Laulukonkursil Peipsi Ööbik osales rekordarv lapsi

Mustvee kultuurikeskuses toimunud Mustvee valla lustlikul lauluvõistlusel „Peipsi Ööbik” osalesid lapsed piirkonna koolidest ja lasteaedadest. Osalejate arvu oli suurendanud ka asjaolu, et Avinurme ja Lohusuu piirkond kuulub nüüd Jõgevamaa koosseisu.

Lauluvõistluse avas Mustvee abivallavanem Enn Kurg, kes toonitas, et Mustvee kandis on pikaajalised laulutraditsioonid, kuhu pidevalt meeldivaid üllatusi ja emotsioone lisandub. Seejärel asus sündmust juhtima Pipi ehk Kaidi Forostovets. Pipil endal laulda ei võimaldatud, küll aga oli tal hea meel, et üks väike tüdruk esitas Pipi laulu.

Esikolmik selgitati välja viies vanuserühmas ja ka publik valis oma lemmikud.

Žürii esimees, Mustveest pärit teatri „Vanemuine” draamajuht Deivi Tuppits märkis, et uus halduskord tõi endaga kaasa ka peaaegu poole suurema arvu laululaste osalemise. „Kindlasti rikastus sündmus esinejate ja lauluvalikutega. Konkurents oli tihedam, kuid ilmselt tõstab see teadmine ka esinemise taset, sest nähakse rohkem vaeva, et konkurentsis püsida ja silma paista.”

Veel hindasid lauljaid Torma põhikooli kauaaegne õppealajuhataja Endla Viesemann ja Pala kooli muusikaõpetaja Katrin Puusepp.

Laulukonkursi edukamaid ja nende juhendajaid tunnustasid Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina ja Pipi. Zalekešina tänas nii rohkearvulist ja soojalt  kaasa elanud publikut kui kõiki sündmuse toimumisele kaasa aidanuid.

Mustvee valla lauluvõistluse „Peipsi Ööbik“ edukamad osalejad olid järgmised.

 3-5aastased: Elisabet Saar, Uku Hints ja Martha Mia Mardisoo. 6-7aastased: Johannes Karro, Andre Tross ja Adele Johanna Tikerberi; publiku lemmik Uku Hints. 8-10aastased: Stella Jürgenstein, Emma Marie Tooming ja Rosalie Karro ning Marianne  Sorokina; publiku lemmik Stella Jürgenstein. 11-13aastased: Karol Kattel, Mortimer Tooming ja Uljana Jazõkova. 14-16aastased Minni Blum, Alondra Kuusik ja Kati Kallas; publiku lemmik Alondra Kuusik.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus