Laulu- ja tantsupeo tuli liigub ka Jõgevamaal

XXVII laulu- ja XX tantsupeo TuleTulemine saab alguse 1. juunil Tartust ning tuli jõuab pärast 4200 kilomeetrist teekonda 4. juuli õhtuks Kalevi staadionile.


„Kutsume üles kõiki kogukondi, organisatsioone ja sõpruskondi juubelipeoks valmistudes märkama ja korrastama oma kodukandi kultuurilooliselt tähtsaid paiku. Ajendatuna soovist, et igaüks saaks laulu- ja tantsu juubeliaastal peost osa, kutsutakse inimesi 4. mai Teeme Ära talgupäeval välja tulema ning käed külge panema. Hea võimaluse annab selleks äsja valminud tuleteekonna kaart, millelt leiab põnevat avastamist ja mõtteid selleks, et juubelipeo tuleteekond vääriliselt ette valmistada,“ rääkis Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum.

Jõgevamaale antakse tuli üle 23. juunil kell 10.00 ning edasi Ida-Virumaa kätte ulatatakse see juba 25. juuni hommikul kell 10.00. Teeme Ära talgulehel on kirja pandud ka esimesed Jõgevamaal toimuvad laulu- ja tantsupeo juubeliaasta talgud. Näiteks korrastatakse Laiuse koguduse kirikuparki, Sadala Kõlakoja ja lipuväljaku ümbrust ning Kuremaa küla.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus