Lauljatar Mia on loomingulise ja sisemise tasakaalu teel

 

Mia, kodanikunimega Kersti Kukk (25), on poplauljatar, kes on Eestis vallutanud edetabeleid singlitega “Ingel mu kõrval”, “Hey-hey” ja “Veel üks päev”. Lauljatar on seisukohal, et inimesed otsivad ideaale väljastpoolt, kuid tegelikult on kõik neis endis olemas. Inimesed peaksid endasse uskuma ja julgema olla nemad ise.

“Mia on tore, lühike ja meeldejääv nimi,” selgitas lauljatar artistinime valikut. Tegelikult pärineb Kersti esinejanimi õetütrelt. Kersti (Mia) sõnul on Jõgevamaa talle tuttav. Nimelt on ta alates kuuendast eluaastast kasvanud Keila SOS lastekülas. “Minu kasuema Merle ema, meie vanaema, elas Vaimastveres. Merle tõi kõik oma lapsed suvel oma ema juurde külla,” rääkis Mia, kellel on enda sõnul ühtekokku 13 õde-venda, neist kuus bioloogilised.

Mia on elurõõmus neiu ning sõnum, mida ta muusikaga edastab, püüab panna inimesi rohkem iseendasse uskuma.

Alates eelmise aasta sügisest on Mia Barcelona Kiropraktika kolledži üliõpilane. Õppida on jäänud neli aastat. Ta käib Eestis kord kuus esinemas.

Kooli kõrvalt teeb ta koostööd Hispaania kohalike artistidega.

 Loomulikult meelitab lauljatari koju ka kokkuhoidev perekond. Tee iseendani

Mia rääkis innustunult oma õppetööst ja tulevasest ametist. Ta tunneb, et  on teinud õige valiku. Mia on veendunud, et tänapäeval teatakse alternatiivmeditsiinist laiemalt. “Meil on sama algõpe, mis arstidel. Kõiki keha protsesse peab tundma,” rääkis ta.

Kiropraktikas keskendutakse eelkõige selgroole ja seljaajule. Mia joonistas näpuga enda ette õhku selgroolülid ja näitas, kus paikneb seljaaju. Seejärel demonstreeris ta vilunud liigutustega, kuidas info kehas liigub ning millist rolli mängivad sealjuures  närvid. Aju ja seljaaju on kaks kõige tähtsamat organit, need valitsevad tervet keha. Aju kaitseb kolju ning seljaaju selgroog. Isegi süda pole nii hästi kaitstud. Selgroolülide vahel on infot edastavad närvilõpmed. Kui seal on põletik, ei liigu info ajju edasi. Siinkohal tulebki kiropraktik appi, taastades sõnumi edastamise võime. Aju valitseb keha füüsilise, vaimse ja emotsionaalse tasakaalu üle. Kõik algab selgroost ja seljaajust.

Mia tunnistas, et peab traditsioonidest vägagi lugu. Alguses oli ta alternatiivmeditsiini suhtes skeptiline, kuid nüüd tunneb, et on leidnud oma kutsumuse. Kiropraktikas leidis neiu selle, mida ta oma riigiteaduse bakalaureuseõpingute ja ametnikutööga ei saavutanud.

“Sain aru, et ma pole enam täisväärtuslik inimene,” tunnistas ta. Mia leiab, et paljuski on meie haridussüsteem puudulik. Gümnaasiumiaastate jooksul ei õpita ennast tundma. Peamine soov on olla teistele meeltmööda ning valida turvaline ja prestiižne eriala. Riigiteadus oli Mia jaoks iseenesest huvitav ning tal oli võimalik käia vahetusüliõpilasena nii Vene- kui Prantsusmaal ja nende riikide keeled on vähemalt suhtlustasandil suus.

Võiks arvata, et Mia erialased valikud on vastandlikud, ent lauljatar ise nii ei arva. Inimloomusel on tema sõnul palju tahke. Tegelikult on kõik eluvaldkonnad omavahel seotud. Kui inimene õpib või areneb ühes valdkonnas, siis mõjutab see ka tema teisi oskusi. Kui teed ühes eluvaldkonnas vigu, siis teed ka teises. See on kui muster, mis pidevalt kordub. Ent muutused ja edusammud muudavad kõiki kihte. Nii on ka Mia kindel, et leides ennast inimesena, näeb ta oma valikuid teises valguses. Mia tunnistas, et retromööblit tootvas firmas oli tal hea töö, ent inimesena ta ei säranud. “See ei toonud välja minu häid külgi,” leiab laulja möödunule mõeldes.

Ta on teinud ka vabatahtlikku tööd asenduskodu teemadel. “Minu huvi on igasuguste Euroopa dokumentide koostamine ÜRO ja EL jaoks,”  rääkis ta. Sellel suunal jätkab Mia tööd septembris Jaapanis toimuval rahvusvahelisel mentorlusprogrammi konverentsil.

Julguses peitub looming

“Ma olen väiksest peale laulnud. Mingi hetk otsustasin aga, et minust ei saa lauljat. Olin koolis tubli õpilane ja tahtsin turvalist elu. Käisin siiski muusikakoolis, kus õppisin kannelt.” Gümnaasiumis ei olnud Mial selleks enam aega, kuid ta jätkas WAF laulukooris Maikeni juhendamisel.

Pärast õpinguid sai Mia tegelda sellega, millega päriselt tahtis – laulmisega. “Alguses kartsin, et mu intelligents läheb raisku. Võib-olla ei osanud ma lauluannet otstarbekalt kasutada,” tunnistas Mia. Tegelikult on Mia ekselnud ka lauljana. Ülikooli lõpetamine andis laulmisega tegelemiseks küll piisavalt kindlust, ent alles nüüd leidis ta endas julgust ise laule kirjutada. Hetkel on valmimisjärgus kaks lugu, mille viisi ja sõnad on loonud ta ise. Üks on ballaad, teine aga tempokam lugu, vaheldumisi nii eesti kui inglise keeles. Ühega neist on plaanis kandideerida Eesti Laulu konkursil, millest Mia võttis osa ka 2011. aastal ning jõudis siis looga “Bon Voyage” poolfinaali.

Kõnealuseid laule saab kuulda juba sügisel. Plaati on põhjust oodata järgmise aasta lõpus. Vahepeal tuleb Mial veel sõita San Franciscosse kiropraktikute konverentsile, kuid ta jõuab käia ka ühel laulukonkursil. Tegemist on American Idol-formaadis võistlusega, kuhu tuli eelnevalt saata oma lauluvideo. Mia osutus väljavalituks ning konkureerib juuli lõpus rahalisele auhinnale Beyonce lauluga “Listen”. Lauljatar tõdes, et Ameerikas peab kohalikule publikule pakkuma neile tuntud lugusid.

Mia mõtteid elust ja inimestest

         Kauged ja ihaldatavad ideaalid peituvad meis endis.

         Kõigis inimestes on hindamatud väärtused.

         Meil kõigil on sarnased emotsioonid – head ja halvad.

         Meil kõigil on rasked ja rõõmsad ajad.

         Kõik oleme inimestena võrdsed, meie endi ülesanne on sellesse uskuda ning selle nimel pingutada ja üksteisele sel teel toeks olla.

         Inimesed võiksid julgeda olla nemad ise.



MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus